Zavrieť

Porady

Cestovné

Keďze je najvyšší čas, chcel by som si overiť :
Paušálna náhrada za 1 km je za celý rok 6,20 Sk? /pri súkromnom aute, ktoré sa používa na služobné účely/.
Od 08/2006 používam firemné auto.Jednod. účtovníctvo a jazdy robím a Alfe.Chcel by som sa opýtať či mi musia sedieť presne kilometre s tachometrom /stav nádrže, tankovanie podľa bločkov, či musí byť uvedený aj čas výkonu, stav nádrže, rozpisovať jazdu v meste a mimo neho/.
V osvedčení o evidencii vozidla mám uvedenú len jednu spotrebu paliva, beriem ju vždy ako kombinovanú spotrebu.je to správne?
Evidencia jásd sa mi zdá dosť pracná, poradte ako sa musia viesť jazdy s firemným autom čo najjednoduchšie resp. čo sa vyžaduje pri kontole DÚ.
Keď som mal súkromné auto, rozpisoval som len kilometre bez evidencie stavu nádrže /nemal som ani bločky o tankovaní PH/ a pri kontrole to v roku 2002 nebol problém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annna je offline (nepripojený) annna

    annna
    Mám podobný problém. Pri firemnom aute asi musia sediet kilometre s tachometrom , spotreba podľa Tp /kombinovaná/ bločky dávam do prev.rézie, ked niečo zostane dám to do zásob???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.