Zavrieť

Porady

zostatky ku koncu roka

Vedel by mi niekto z poraďákov poradiť, čo mám urobiť s nesprávnymi zostatkami čo sa týka banky, pohľadávok aj záväzkov? prišiel za mnou dnes jeden "nešťastník" s papiermi a jeho bývalej účtovníčke nesedia zostatky ku koncu r.2005. v pohľadávkach aj záväzkoch má 0 a rozdiel na jednom bú je +128,- sk a na druhom -324,- sk. ľutujem, že som mu tie papiere zobrala. som zúfalá. nechcem odovzdať DP s nesprávnymi sumami.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    kontrola roka 2005.
    A na výkazoch uviedla správne zostatky?

    R. 2006 začať so správnymi zostatkami a opraviť r. 2005

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majatko Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto z poraďákov poradiť, čo mám urobiť s nesprávnymi zostatkami čo sa týka banky, pohľadávok aj záväzkov? prišiel za mnou dnes jeden "nešťastník" s papiermi a jeho bývalej účtovníčke nesedia zostatky ku koncu r.2005. v pohľadávkach aj záväzkoch má 0 a rozdiel na jednom bú je +128,- sk a na druhom -324,- sk. ľutujem, že som mu tie papiere zobrala. som zúfalá. nechcem odovzdať DP s nesprávnymi sumami.
    ďakujem
    Bolo by dobré zosumarizovať rok 2005 pohľadávky , záväzky , zostatok na BU.... vyhotoviť opravné výkazy odovzdať na DU a rok 2006 vychádzať so správneho počiatočného stavu ....čiže stav za bezprostredne predchádzajúce obdobie uviesť už správne .

    Čo sa týka BU .....spočítač zostatky všetkých účtov .....

    majatko je offline (nepripojený) majatko

    majatko
    r. 2005 som prekontrolovala. prešla som všetko. na výkazoch uviedla nesprávne zostatky. nesedia jej a teoreticky by som sa mala držať toho, čo bolo ku koncu roka 2005. tak som si aj nahodila počiatočné stavy. a dokonca som prešla peň. denník z roku 2004 a tam jej to tiež nesedelo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majatko Pozri príspevok
    r. 2005 som prekontrolovala. prešla som všetko. na výkazoch uviedla nesprávne zostatky. nesedia jej a teoreticky by som sa mala držať toho, čo bolo ku koncu roka 2005. tak som si aj nahodila počiatočné stavy. a dokonca som prešla peň. denník z roku 2004 a tam jej to tiež nesedelo.

    Doporučujem vychádzať zo správnych zostatkov , lebo nesprávne zostatky budú prechádzať z roka na rok ...treba oboznámiť SZČO o čo sa jedná ....

    majatko je offline (nepripojený) majatko

    majatko
    Oboznámila som ho s tým a kontaktovali sme jeho bývalú účtovníčku, ale odmietla sa so mnou baviť a jej vyjadrenie bolo také, že to bolo po ústnom dohovore so SZČO. uhradené fa som zaúčtovala ako príjem a tým by to bolo vyriešené. Ale čo s BÚ? Mám ako počiatočný stav nahodiť zostatok k 31.12.2005 alebo to v tomto roku upraviť? Rozdiely zaúčtovať ako POZD a NNZD?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majatko Pozri príspevok
    Oboznámila som ho s tým a kontaktovali sme jeho bývalú účtovníčku, ale odmietla sa so mnou baviť a jej vyjadrenie bolo také, že to bolo po ústnom dohovore so SZČO. uhradené fa som zaúčtovala ako príjem a tým by to bolo vyriešené. Ale čo s BÚ? Mám ako počiatočný stav nahodiť zostatok k 31.12.2005 alebo to v tomto roku upraviť? Rozdiely zaúčtovať ako POZD a NNZD?
    Ja nevidím dôvod účtovať rozdiely , veď prepokladám že stav BU v PD je správny ..nesprávny je vo výkazoch ....

    Ja som svoje k tomu podala , vychádzať zo správnych zostatkov a počiatočných stavov .......iné už ani nemôžem k tomu dodať .Nakoniec zisitíš , že už budeš v poradí druhá účtovníčka , ktorá mu vykázala nesprávne Výkazy k 31.12.2006 .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.04.07 at 12:14

    zostatky ku koncu roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.