Zavrieť

Porady

Zaúčtovať všetko?

Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lienka3 Pozri príspevok
    Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.
    Či zvýšiť stratu ....to záleží od rozhodnutia SZČO ...nakoniec o svojich výdavkoch si rozhoduje sám , či ich uplatní do VOZD alebo do VNZD .Mám na mysli výdavky týkajúce sa jeho podnikateľskej činnosti .Tu nech si rozhodne podnikateľ .

    Ak je strata legálna a zaúčtovaním ďalších výdavkov by sa ešte zvýšila , ja v tom nevidím problém v prípade , že sa rozhodne o účtovaní týchto výdavkov do VOZD.

    Ale je to na SZČO , je dôležité mu to vysvetliť .

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lienka3 Pozri príspevok
    Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.
    Ak mieni naďalej seriózne podnikať a v budúcnosti dosahovať zisk, tak by sa mu raz mohla zísť každá strata... Ja by som to zaúčtovala.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Tak mu tam idem naučtovať tie účty. Ďakujem zatiaľ všetkým za super rady .

    Zaúčtovať všetko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.