Zavrieť

Porady

Podať daňové?

Poraďte príjem mám 40001 a výdavky 39992 . Nemám ani pohľadávky ani žiadne záväzky , ak to správne chápem tak daňové podávať nemusím, ani to nemusím nahlásiť na daňový úrad. Ako to potom bude so socialkou , dám iba odhlášku? Alebo čím sa preukážem ? Výpis si vyhotovím aj keď nerobím daňové. Dúfam , že niečo nepokazím.
Dík za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lienka3 Pozri príspevok
    Poraďte príjem mám 40001 a výdavky 39992 . Nemám ani pohľadávky ani žiadne záväzky , ak to správne chápem tak daňové podávať nemusím, ani to nemusím nahlásiť na daňový úrad. Ako to potom bude so socialkou , dám iba odhlášku? Alebo čím sa preukážem ? Výpis si vyhotovím aj keď nerobím daňové. Dúfam , že niečo nepokazím.
    Dík za rady
    Nie si povinná podať DP. Na SP sa k 1.7. odhlás. Môžeš, ak chceš napísať list na DÚ, že si nedosiahla požadovanú výšku príjmov zakladajúcu povinnosť podať DP.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Dík, myslela som si a dúfam, že to mám ok. Minulý rok bol pre mňa najhorší, ale snáď to už bude ok.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Napísala som ten list a ešte raz som to skontrolovala a našla som jednu pohľadávku vo výške 3000.-Sk :Mení sa tým niečo???
    Naposledy upravil lienka3 : 01.04.07 at 20:54

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lienka3 Pozri príspevok
    Napísala som ten list a ešte raz som to skontrolovala a našla som jednu pohľadávku vo výške 3000.-Sk :Mení sa tým niečo???
    Nie pohľadávka nie je zaplatená, nie je príjmom...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Len doplním, že aj keby bola zaplatená, tiež nevzniká povinnosť podať DP pretože tvoj zdaniteľný príjem by nepresiahol 50% príjmu .T.j. 45 408.-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.