Zavrieť

Porady

Faktura ciastocne uhradena

prosim Vas o radu,
vystavila som fakturu /marec 2004/ do CR, faktura nam bola zaplatena ale ukratena o bankovy polatok, odberatel bank.poplaty vyriesil tak ze nam uhradil o 400.-sk menej a mne to teraz vysi na pohladavkach. Prosim poradte mi ako to mam zuctovak na konci rr.2004. on nam tu sumu 400.-nedoplati.
dakujem za kazdy nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak ten zostatok už nedostaneš, môžeš účtovať len ako nedaňový náklad napr. 548/analytika.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    asi ano. a keby som to nehala volne na pohlaavkach keby predsa.... a dam si to az buduci rok na pripocitatel.polozku, je to ok?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Majka
    prosim Vas o radu,
    vystavila som fakturu /marec 2004/ do CR, faktura nam bola zaplatena ale ukratena o bankovy polatok, odberatel bank.poplaty vyriesil tak ze nam uhradil o 400.-sk menej a mne to teraz vysi na pohladavkach. Prosim poradte mi ako to mam zuctovak na konci rr.2004. on nam tu sumu 400.-nedoplati.
    dakujem za kazdy nazor.
    A nestrhla si náhodou banka ten poplatok a nie odberateľ?? V tom prípade to účtuješ ako celkovú uhradenú pohľadávku 221/311 a tých 400,- Sk ako poplatky banke 568/221. Treba si poriadne pozrieť ten výpis z banky. Niektoré banky posielajú avízo o pripísanej zahraničnej platbe, kde presne napíšu hodnotu a koľko si z toho strhli na poplatkoch a pripíšu len ten rozdiel - asi tak to bolo aj v tvojom prípade. Ale treba to zaúčtovať ako som vyššie uviedla.
    Naposledy upravil babenko1 : 26.01.05 at 16:18

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    mam skoro podobný problém a neviem čo sním:
    vystavila som fa na 120086,50SK ale z CZ firmy mi prišlo len 119386,50 SK no a ten zvyšok KDE JE ?neviem! už mám aj od CZ firmy doklad že posielali celú sumu ale ja nemám z banky žiadny kreditné avízo a ani na výpise z účtu tam čiastku 700 SK nikde nemám - čo mám robiť???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Maxinka Pozri príspevok
    mam skoro podobný problém a neviem čo sním:
    vystavila som fa na 120086,50SK ale z CZ firmy mi prišlo len 119386,50 SK no a ten zvyšok KDE JE ?neviem! už mám aj od CZ firmy doklad že posielali celú sumu ale ja nemám z banky žiadny kreditné avízo a ani na výpise z účtu tam čiastku 700 SK nikde nemám - čo mám robiť???
    700 Sk je poplatok banke. Na výpise kde uvedený kredit by mala byť poznámka. (Neviem o akú banku ide, každá to rieši iným spôsobom).

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    700 Sk je poplatok banke. Na výpise kde uvedený kredit by mala byť poznámka. (Neviem o akú banku ide, každá to rieši iným spôsobom).
    Je to DEXIA a ozaj tam nemám žiadnu poznámku - NIČ.Asi budem musieť volať banku a overiť si to - však? Ako to mám potom zaúčtovať?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Maxinka Pozri príspevok
    mam skoro podobný problém a neviem čo sním:
    vystavila som fa na 120086,50SK ale z CZ firmy mi prišlo len 119386,50 SK no a ten zvyšok KDE JE ?neviem! už mám aj od CZ firmy doklad že posielali celú sumu ale ja nemám z banky žiadny kreditné avízo a ani na výpise z účtu tam čiastku 700 SK nikde nemám - čo mám robiť???
    Tento poplatok si mohla podľa mňa strhnúť aj zahraničná banka, ak ten kto dával úhradu, uviedol že bankové poplatky hradí prijímateľ platby. V tom prípade mal byť zaúčtovaný príjem ako úhrada celej pohladávky a rozdiel na bankové poplatky

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    Je to DEXIA a ozaj tam nemám žiadnu poznámku - NIČ.Asi budem musieť volať banku a overiť si to - však? Ako to mám potom zaúčtovať?
    Takže asi tá CZ firma zaškrtla políčko kde poplatky neznášame na polovicu - takže sa mi automaticky poplatok odrátal zo sumy. TAK - super!
    Môžem to zaúčtovať 548/311 ?? napr. aj v roku 2009 ak tá prvá platba bola 2008??

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Maxinka Pozri príspevok
    Takže asi tá CZ firma zaškrtla políčko kde poplatky neznášame na polovicu - takže sa mi automaticky poplatok odrátal zo sumy. TAK - super!
    Môžem to zaúčtovať 548/311 ?? napr. aj v roku 2009 ak tá prvá platba bola 2008??
    Dala by som ID v r.2009 568/311

    Faktura ciastocne uhradena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.