Zavrieť

Porady

termíny zmeny platenia odvodov

Potrebovala by som si utvrdiť dve veci, lebo som zase zmetená... :-(
Zmena výšky odvodov do SP je na základe výpisu daňového priznania čiže od 01.07. a pri zmene min. mzdy od 01.10. však???

Zmena výšky odvodov do ZP tiež na základe výpisu z DP a k 01.01. však??? je to tak vo všetkých prípadoch?

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

atka4 je offline (nepripojený) atka4

atka4
ZuzanaP Pozri príspevok
Zmena v inom termíne - napr. ak by sa stal invalidným počas roka.
Zmena tiež pri Dodatočnom daňovom priznaní od nasledujúceho mesiaca po jeho podaní na DÚ.

monyka je offline (nepripojený) monyka

monyka
A to čo som ja napísala je v poriadku tie termíny?
Ale ak má SZČO napr. VZ 24000,- Sk a zmení sa min. mzda, tak to nemá vplyv, nie? lebo VZ sa zmení len raz do roka na základe toho daňového priznania.

monyka je offline (nepripojený) monyka

monyka
Prípad 1: SZČO prvý rok začal podnikať, tak sa mu zmenili odvody do SP zmenou min. mzdy k 01.10 a potom do ZP k 01.01.2007 teraz sa mu zmenia podaním DP k 01.07 a čo ďalej?

lebo Prípad č. 2:
Podnikateľ (zabehnutý) sa mu ako menia odvody keď má stále ten istý vymeriavací základ na základe výpisu z DP. Poradte prosím.

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

kačenka
ZP - odvody sa budú meniť na základe ročného zúčtovanie ZP, ktoré sa bude podávať k 30.06.2007 a od 01.07.07 sa budú platiť odvody podľa tohto ročného zúčtovania a čo sa týka SP tak od 01.07.07 na základe podania výpisu z DP sa ti budú meniť odvody a ak sa zmení min. mzda tak aj potom sa mení výška odvodov ak je minimálny VZ.

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
monyka Pozri príspevok
A to čo som ja napísala je v poriadku tie termíny?
Ale ak má SZČO napr. VZ 24000,- Sk a zmení sa min. mzda, tak to nemá vplyv, nie? lebo VZ sa zmení len raz do roka na základe toho daňového priznania.
Monyka, ak má SZČO VZ z DP 24000,- Sk, tak od 1.7. platíš odvody pre SP z tohoto VZ, vtedy nemá vplyv zmena min.mzdy, lebo je určite nižšia ako 24 tis. SK, do ZP podľa roč.zúčtovania ZP.

termíny zmeny platenia odvodov

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.