Zavrieť

Porady

kontokorent na 221

Ahojte,
prosim Vas, neie mi niekto povedat kde sv suvahe mam uviest debetny zostatok na bankovom ucte (221)? Mame kontokorent (kratkodoby), a pasivach su bankove uvery len dlhodobe. Mam to nechat v aktivach minusom? Nie je to cudne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v pasívach sú úvery dlhodobé, a hned pod tým aj krátkodobé.... v zátvorke máš uvedený 221A, t.j. analytický účet k 221-kontokorent.

    Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

    Dorinda
    Tiez mam kontokorent a zostatok na 221 je minusovy. V suvahe mi vystupuje v aktivach a neviem ako ho mam dostat do pasiv - Bežné bankové úvery, riadok 114. V SW mam 221 nastaveny ako aktivny účet. Čo s tým, nemáte taký istý problém, ako to riešite?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Dorinda Pozri príspevok
    Tiez mam kontokorent a zostatok na 221 je minusovy. V suvahe mi vystupuje v aktivach a neviem ako ho mam dostat do pasiv - Bežné bankové úvery, riadok 114. V SW mam 221 nastaveny ako aktivny účet. Čo s tým, nemáte taký istý problém, ako to riešite?
    Ak si môžeš definovať náplne riadkov v súvahe, tak ten účet 221 AE, ktorý ma pasívny zostatok nadefinuj , aby ti vchádzal do riadku 114, kde máš krátkodobé úvery bankové /je tam aj účet 221AE/.
    Nezabudni si potom ošetriť v aktívach r. 58, aby Ti do tohto riadku už kontokor. účet -s debetným zostatkom nevstupoval, aby si ho mala iba v pasívach.

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Dobrý chcem sa opýtať,mame účet, kontokoret., na ktorý nam bol poskytnutý úver účtovali sme poskytnutie uveru 221/261 (výpis z kontokoret. účtu) a 261/461 (výpis z úver. účtu), splátky 261/221 a 461/261. Otázku mam na účet 461 či ho potrebujem zaradiť do agendy medzi bank. účty kde máme OTB, VUB... či sa musí takto nejak sledovať, alebo to stačí zúčtovávať cez ID...dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.