Zavrieť

Porady

zrasty

Ahojte
potrebovala by som poradit.trápia ma zrasty ale už vyše 4 rokov.Najprv boli len v malej panve ale teraz sa rozšírili aj do brušnej dutiny.Som po operácii apendixu.Práve z tejto operácie sa mi vytvorili...podstúpila som už 2x laparoskopiu na rozrušenie zrastov no nepomohlo....v dôsledku toho sa rozširujú ďalej.Lekár mi potvrdil , že následnou operáciou sa rozšíria ešte viac, no ja mám neznesiteľné krče.Momentálne sa to rieši infúzne, no dávky sú silné a následne na to sa mi zväčšuje pečeň.
Odporučil mi len tekutú stravu, pretože jedine vtedy krče nemám.Ale to sa vždy predsa nedá.Pomôžte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skúsila si už navštíviť gastroenterológa? V Onkologickom ústave sv. Alžbety na Heydukovej 10 v BA majú vynikajúceho lekára.

    Sandruš je offline (nepripojený) Sandruš

    Sandruš
    mám už za sebou všetky tieto vyšetrenia podobného typu- kolonoskopia, retroskopia, enteroklýza, endoskopia aj gastrofibroskopia.hmmm co teraz?

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Treba riesit problem zrastov, pretoze ide tiez o problem vajecnikov, zrasty mozu sposobit neplodnost. Po operacii apendixu si mala absolvovat ako zena liecenie v kupeloch, ktore je zamerane na to, aby nevznikli zrasty /Nimnice/. Ak si nedostala pobyt v kupeloch, tak to bola vazna chyba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.