Zavrieť

Porady

banánový chlebíček

ahojte milé poradáčky, hlavne poradáčky...lebo poradáci mi asi v tomto nepomôžu...:-), prosím o recept banánového chlebíčka..aspon tak nejako sa mi zdá že sa to volá, raz som to niekedy dávno jedla a bolo to super, také neplnkové...mňam...dopredu velmi pekne dakujeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Banánový chlebík

    Čo k tomu potrebujeme?
    2 – 3 zrelé banány
    2 vajíčka
    3,5 dcl hladkej muky
    2 dcl práškového cukru
    ½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny
    1 vanilkový cukor
    1 dcl oleja
    0,5 dcl acidofilného mlieka
    alebo kyslej smotany
    posekané orechy, hrozienka

    Ako na to?
    Banány roztlačíme vidličkou, pridáme vajíčka, múku, cukor, sódu bikarbónu, vanilkový cukor, kyslé mlieko, olej a všetko dobre jemne premiešame. Pridáme orechy, v rume napučané hrozienka (môžu byť napučané aj vo vode) a všetko spolu znova premiešame.
    Formu srnčieho chrbta vymažeme maslom a vysypeme múkou. Cesto nalejeme do formy a pečieme jeden a pol hodiny (vo vopred vyhriatej rúre – 160 °C).
    Naposledy upravil EPk : 06.04.07 at 18:45 Dôvod: chyba pri opisovani

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    EPk Pozri príspevok
    Banánový chlebík

    Čo k tomu potrebujeme?
    2 – 3 zrelé banány
    2 vajíčka
    3,5 dcl práškového cukru
    ½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny
    1 vanilkový cukor
    1 dcl oleja
    0,5 dcl acidofilného mlieka
    alebo kyslej smotany
    posekané orechy, hrozienka

    Ako na to?
    Banány roztlačíme vidličkou, pridáme vajíčka, múku, cukor, sódu bikarbónu, vanilkový cukor, kyslé mlieko, olej a všetko dobre jemne premiešame. Pridáme orechy, v rume napučané hrozienka (môžu byť napučané aj vo vode) a všetko spolu znova premiešame.
    Formu srnčieho chrbta vymažeme maslom a vysypeme múkou. Cesto nalejeme do formy a pečieme jeden a pol hodiny (vo vopred vyhriatej rúre – 160 °C).
    Mňam, mňam. Zdá sa mi, že medzi surovinami chýba koľko múky sa má pridať.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Našla som na Nete niečo podobné
    Banánový chlebíček s čokoládovo-cukrovou polevou
    Ingredience: 100 g změklého másla + trocha na vymazani formy, 140 g krupicoveho cukru, 2 vejce, 3 velké zralé banany, ořechy, rozinky, kandované ovoce (dle chuti), 150 ml podmáslí, 280 g hladké mouky, 1 lžička jedlé sody
    Na cukrovou polevu: 50 g moučkového cukru
    Na čokoládovou polevu: 3 lžíce kakaa, trocha másla a moučkového cukru

    Postup přípravy: Utřeme máslo, cukr, vejce, připravíme směs z rozmačkaných banánů, podmáslí, ořechů a rozinek, smícháme dohromady. Hladkou mouku smícháme s jedlou sodou a prosejeme do směsi. Pečeme v troubě (horkovzdušná 160 °C) a to 1:15 minut, ve formě biskupského chlebíčku. Formu vymažeme máslem, naspod dáme papír na pečení. Po vyndání necháme vychladnout.
    Připravíme čokoládovou směs: v horké lázni smícháme kakao, máslo a cukr.
    Cukrová směs: smícháme 50 g moučkového cukru se 2 lžícemi studené vody.
    Chlebíček vyklopíme (jde to výborně) a pocákáme. Chlebíček je vláčný ještě za dva dny, i když tak dlouho vám ani nevydrží.

    banánový chlebíček

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.