Zavrieť

Porady

Poznamky k DP NO

Ahojte Chcem sa opytat ci su povinne poznamky k DP aj ked tam nemam co napisat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Príjemný podvečer
    dnes sa naša práca skončila- aspoň načas chcem sa veľmi poďakovať za neoceniteľné rady, ktoré som získala na tejto stránke vo februári potom som to už jednoducho nestíhala, lebo som bola pracovne vyťažená, Ešte raz vrelá
    vďaka, že tu len jednoducho ste a ste ochotní pocmôcť aj nám úplne cudzím ľuďom. Teraz sa už chystám spinkať, lebo dnes som šla spať o 5.25 a vstávala so 6.40
    Dobrú noc Anik
    vďakaaaaaa

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    A účtovali ste v sústave podvojného účtovníctva, či ste mali len jednoduché účtovníctvo

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Keď v podvojnom, tak potom sú povinné aj poznámky. Ďalšia vec je, že keď tam nemáte čo napísať, tak potom ste asi žiadnu činnosť nevykazovali. Ste vôbec povinní podávať DP?

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Povinnosť podať daňové priznanie nemajú:
    - daňovníci nezaložení alebo nezriadení na podnikanie, Národná banka Slovenska a*Fond národného majetku Slovenskej republiky, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane podľa §*12 ods. 7 zákona o*dani z*príjmov a*príjmy, z*ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa §*43,
    - občianske združenia v*tom prípade, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane podľa §*12 ods. 7 zákona o*dani z*príjmov, príjmy, z*ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa §*43 a*príjmy oslobodené od dane podľa §*13 ods. 2 písm.*b) zákona o*dani z*príjmov,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.