Zavrieť

Porady

Exekúcia a výpoveď

Ako mám postupovať, keď zamestnanec, ktorý má množstvo exekúcii dal výpoveď? Mám nejakú povinnosť túto skutočnosť oznamovať exekútorovi, prípadne uvádzať aj info o novom zamestnávateľovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Všetky exekúcie mu zapíšeš na Zápočtový list. Originály exekúcií vrátiš exekútorom, ktorí ich vystavili s prípisom, aká čiastka mu bola zrazená a odposlaná. Kópie si založ.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Aký je termín na toto oznámenie ? Mám nejakú povinnosť informovať exekútora aj o novom zamestnávateľovi?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ak máš vedomosť o novom zamestnávateľovi, mala by si ho uviesť-aby sa zjednodušila administratíva.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Pozri si Exekučný poriadok § 85
    §*85
    (1) Ak povinný prestal pracovať u*doterajšieho platiteľa mzdy, musí to oznámiť do jedného týždňa exekútorovi, ktorý vydal príkaz na začatie exekúcie. Do jedného týždňa musí povinný takisto exekútorovi oznámiť, že nastúpil do zamestnania u*iného platiteľa mzdy.
    (2) Platiteľ mzdy musí do jedného týždňa oznámiť exekútorovi, ktorý vydal príkaz na začatie exekúcie alebo exekučný príkaz, že povinný u*neho prestal pracovať. Zároveň zašle exekútorovi vyúčtovanie zrážok, ktoré zo mzdy povinného vykonal a*vyplatil oprávneným, a*oznámi exekútorovi, pre ktoré pohľadávky bol vydaný príkaz na začatie exekúcie a*exekučný príkaz a*aké poradie majú tieto pohľadávky.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Nerada by som porušila zákon o ochrane osobných údajov, a preto si chcem byť istá, čo môžem a čo nie.
    Keďže tých EX má veľa, aké údaje môžem poskytnúť exekútorovi? Bola by som vďačná za príklad. Mám tam vypísať všetky EX alebo tú, ktorá sa týka dotyčného exekútora?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Exekúciu aj s potrebnými údajmi zasielaš vždy konkrétnemu exekútorovi, ktorý je na nej uvedený. Ja mám tiež zamestnanca, ktorý má niekoľko exekúcií. Aby nedošlo k prípadným problémom, dala som ich do poradia v akom mi postupne došli a dala na vedomie exekútorom, ktorých sa to týkalo, aby vedeli, že sú v poradí... A nikto ma neurguje. A údaje používaš tie, ktoré sú uvedené v exekúciach. Meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Skôr som myslela údaje o exekúcii : číslo ex, suma, dátum prevzatia a pod. Môžem všetkým exekútorom poslať "zoznam všetkých Exe" ?
    1. 123/05 20000,- 1.5.05
    2. 124/05 20000,- 10.5.05
    - uviesť aj meno exekútora, príp. názov oprávnenej spoločnosti ?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Je to Exekučný poriadok § 34.

    Súčinnosť tretích osôb
    §*34

    (1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a*vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a*právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o*majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    katka50 Pozri príspevok
    Je to Exekučný poriadok § 34.

    Súčinnosť tretích osôb
    §*34

    (1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a*vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a*právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o*majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie.
    Takže až na písomnú žiadosť?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ja by som to uzavrela asi takto:Keďže ukončil PP, § 85 Exekučného poriadku Ti ukladá odposlať každému exekútorovi konkrétnu exekúciu ako aj potrebné údaje. O ďalších exekúciách už nemá zmysle sa zmieňovať.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Sľubujem, už posledná otázka. Dátum doručenia sa mu bude počítať v novom zamestnaní odznova alebo sa bude brať dátum doručenia u nás, ako u prvého zamestnávateľa?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    To Ti neviem povedať, ale myslím si, že Ty to vrátiš kažkému exekútorovi a zaleží asi v akom poradí to každý z nich pošle novému zamestnávateľovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.