Zavrieť

Porady

Výstavba rodinných domov 1

Ahojte,

máte sa? Jani nič moc, lebo sa kazdý deň presviedčam o slovensej povahe, keď ide o peniaze. Ale k veci. Mám projekt, zatiaľ iba v hlave a týka sa výstavby rodinných domov. Nie čo teraz ponúka väčšina, tie hnusné krabice a plot skoro od cesty s max. metrovým chodníkom. Ja mám ten projekt už niekoľko krát prejdený, už som sa tam aj prechádzal a videl som aj tie domy, každý je iný a krásna ulica, kde sa hrajú deti a tak. Jediný problém je ten, ako začať. Mám spoločnosť, ktorá mi vyhľadá aj developera, aj financujúcu banku, ale náklady spojené z týmto projektom sú už na začiatku. Napr. odkúpenie pozemku, asi ornej pôdy a následné preklasifikovanie a rozdelenie na stavebné parcely, ale aj náklady na celkový projekt. Samotné rodinné domy mám už prehliadnuté asi všetky a jednalo by sa o katalógové domy s menšími úpravami, ale aby to tvorilo aj nejaký celok, ktorý mám v predstavách, nie len postaveniť rod. dom, predať a rýchlo zbohatnúť, tak je treba aj hlavného architekta, ktorý tú moju vizualizáciu z hlavy prenesie na papier...

Ak s týmto projektom prídem do spoločnosti, ktorá sa zaoberá výstavbou, tak ma pošlú do ... a ten projekt si urobia sami. Samozrejme aj ja chcem na tomto projekte zarobiť nejakú korunu, ale chcem tu nechať aj nejaký odkaz, niečo, na čo môžem ukázať a povedať, že to bol môj nápad.

Poraďte mi prosím, ako sa do toho pustiť, resp. ako by ste postupovali VY, ak zrovna nie ste stavebný žraloci.

Ďakujem za akýkoľvek názor.

P.S.: neviem, či to riešiť cez už existujúcu sro s malým obratom, alebo založiť novú na tento projekt.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leontin je offline (nepripojený) Leontin

    Leontin
    No ja si myslim, ze problem je niekde inde ako to, ci to riesit cez malu SRO, ale zalozit si novu. Ides a chces ist do projektu, kde uz su, akosi spravne poznamenal "zraloci" a tento segment trhu je v sucasnosti dost zraloci. Nie zeby Ta do neho niekto nepustil, lebo je to slobodny trh, ale problem su znamosti a financie. A myslim, ze ty mas problem v oboch. Ak chces stavat, potrebujes prv vybavit pozemky ako si poznamenal. A to, ze si najdes niekde ornu podu, neznamena, ze sa tam da a bude dat stavat. Na to potrebujes uz joo konexie. Vies ako sa to robi? Treba prv pozriet uzemny plan obce, pozriet sa, kde sa uvazuje o budovani a zacat sa zaujimat o tie pozemky. Tie pozemnyk maju hodnotu cca 5-10Sk/m2, ked je tam orna poda. Ak uz je tam vypracovany uzemny plan, ich hodnota uz ide od 50-100Sk/m2 a pomaly, ked uz ich zacne niekto skupovat, ostatni vlastnici sa uz o tom dozvedia a pokial nie su dochodcovia, ukecas ich este za cenu cca 100-200Sk/m2. Ale tych troska znalych problemov ledva ukecas na 200-300Sk/m2. A myslim, ze tam bude behat i cena 500Sk/m2 a to vsetko BEZ INZINIERSKYCH SIETI !!!
    Tak rataj. Mas pozemok o velkosti cca 200x200m, to znamena 4hektare. Cena pozemku je priemer od 50-250Sk, takze 40 000 x 150Sk = 6mil Sk. a to je bez sieti. Na m2 inz.siete to vychadza cca 600-800Sk, takze 40000 x 700Sk= 28mil Sk.
    Takze prv nez zacnes premyslat o projektoch, musis vynalozit cca 34mil Sk !!
    A to este nemas ani projekt, ani si nekopol do zeme.

    Takze uz vies, preco je to biznis pre "zralokov" a preco ta hned poslu domov, ked sa objavis u nich v kancelarii???

    Drzim palce, ale moc nadejne to nevidim. Ak chces radu, zacni stavat max 2-3domky naraz a ked to pojde, pomaly sa prirodzene rozrasties sam. Ziskas renome, ziskas kontakty a ... mozno raz budes stavat vysneny "beverly hills" :-)

    Výstavba rodinných domov 1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.