Zavrieť

Porady

obsah auditorskej správy

ahojte,
prosim vas potrebujem surne vediet, co vsetko ma obsahovat auditorska sprava. problem je v tom, ze firma si dala urobit audit a dostala jeden papier A4 taky vseobecny, k tomu boli prilozene kopie danoveho priznania a vykazov. moze to takto byt? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    555 Pozri príspevok
    ahojte,
    prosim vas potrebujem surne vediet, co vsetko ma obsahovat auditorska sprava. problem je v tom, ze firma si dala urobit audit a dostala jeden papier A4 taky vseobecny, k tomu boli prilozene kopie danoveho priznania a vykazov. moze to takto byt? dakujem
    Doteraz som sa stretol iba takouto správou. V správe audítor vlastne sa vyjadrí k vedeniu účtovníctva, či je v súlade s právnymi predpismi, resp. ak najde niečo čo nie je celkom v poriadku tak to vytkne, a uvedie spôsob nápravy.

    555 je offline (nepripojený) 555

    555
    to znamena, ze ked auditorska sprava vyzerala iba ako som napisala, tak je vsetko v poriadku? to znamena, ze cele uctovnictvo je ok a auditor nema ziadne namietka a navrhy?
    smith tebe dlhujem este ten citat od auditora, pracuju na tom. mali toho vela. poslem ti to. nezabudla som.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    pre 555
    audítor by mal v správe uviesť, že zodpovednosť má vedevie spoločnosti a on vyjadrí názor.
    Zvykom je, že audítor posiela ešte dôvernú správu pre spoločnosť, kde napíše viac a detailnejšie o všetkých nedostatkoch.

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Auditor sa musí presne vyjadriť k účtovne závierky, teda jasne napísať či súhlasí s pravdivým a verným účtovným zobrazením stavu účtovníctva.Náš audit nám dáva ešte bokom zoznam chýb na opravu.Horšie je keď sa takáta správa dostane do rúk človeku, čo nemá šajn o účtovníctve a z hrôzou pozerá aké sú tam chyby.Tiež dostaneme správu ako ty iba z vyjadrením na stav účtovnej závierky s ostatnými prílohamy.

    obsah auditorskej správy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.