Zavrieť

Porady

Pre odreagovanie-ako by ste zaúčtovali :o)

Pozrite sa aký príjmový doklad sa mi dostal do rúk )

PS: Viem že som asi trochu mimo témy, ale nevedela som to zaradiť
PRIJMOVY DOKLAD.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    dobré, len mi povedzte- ako sa ten Peter volá?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Len ten praklad aby nestál 1/2 sumy uvedenej na doklade. Neviem či hovorím správne, ale zdá sa mi, že je tam 30 Euro.Alebo sú to nejaké ich peniaze?

    A nemôžeš prosím Ťa napísať,na akú platbu sa vzťahuje ten doklad?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    luluhaha Pozri príspevok
    Ja som to sem dala len zo srandy - nebudem o tom účtovať, ale Ďakujem za úsilie..
    Ja som sa pobavil dosť dobre. Keď som to zbadal tak som vybuchol do smiechu, ale potom si uvedomil, že onedlho sa asi budeme s takýmito bločkami stretávať častejšie. Už ich tu z tej oblasti sveta podniká viac než dosť.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Super doklad. Ja som mala česť rozprávať s účtovníkom - číňanom (alebo vietnamcom, ja ani neviem čo bol), ktorý viedol normálne slovenské účtovníctvo s.r.o. s DPH. Klient im prenajíma priestory. Myslela som, že puknem od smiechu.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Jednoznačne ide o čínsky doklad. Moji kolegovia často cestujú do Číny-Peking a nosia mi presne takéto bločky zo SC, ktoré účtujem do daňovo uznaných výdavkov (nákladoch). Jediný rozdiel je, že tam nie je uvedené "PETER", ale jeho priezvisko a krstné meno. Suma by mala byť v USD , v niektorých prípadoch aj v EUR.

    PS: mne to už teraz príde normálne, ako smiešne...
    Naposledy upravil renča1 : 05.04.07 at 08:50

    Jendo je offline (nepripojený) Jendo

    Jendo
    Ja by som to bez prekladu, hoci neformálneho (aspoň jedna veta písaná do dokladu, alebo pod doklad) do účtovníctva nedal. Ani uznané ani neuznané náklady.
    ucetni_fantozzi
    pozeram kolegovia, ze ste este nerobili ucto cinanom... ja som mal to potesenie, niekedy v roku 1998-2000 to bolo - takychto dokladov tam bola slusna kopa...

    zaujimave aspekty cinskeho myslenia su napriklad aj: a to si naozaj nemozem danovo uplatnit tu zlatu retaz, co som kupil svojej tretej manzelke za 200 000 Sk???

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    toto poznám - už tri roky študujeme čínštinu Aj auditori sa na tom smeju, ale preklady zatial nechceli.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Ja robím účto chorvátom a tí si to tiež predstavujú ako Hurvínek válku. A práve títo chorváti prenajímajú číňanom. To by ste žasli nad ich komunikáciou a keď sa majú na niečom dohodnúť - no katastrofa! A vysvetľujte jednej i druhej strane aspekty DPH a dane z príjmu!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.