Zavrieť

Porady

pracovna zmluva podpisana dopredu

Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    fialka m Pozri príspevok
    Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
    Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

    dakujem
    Mali sme taký prípad, dokonca už bola prihlásená aj v poisťovniach, takže som mala roboty navyše so stornovaním.
    Ono sa s tým veľmi nedá čo robiť, nakoľko prac. pomer vzniká až dňom dohodnutým v prac. zmluve ako deň nástupu.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    v zmysle § 19 ods. 2 ZP možno od pracovnej zmluvy odstúpiť kým zamestnanec nenastúpi do práce.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    fialka m Pozri príspevok
    Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
    Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

    dakujem
    Žiaľ, nie. Mne sa to už tiež párkrát stalo. Dokonca ani nezavolali, len jednoducho nenastúpili...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    ZP umožňuje odetúpenie od pracovnej zmluvy....

    Citujem ZP § 19 ods 2)
    Od pracovnej zmluvy možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždňa neupovedomí zamestnávateľa o tejto prekážke.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Ahojte poradaci, mam takyto problem, kamaratka podpisala pracovnu zmluvu dopredu, datum nastupu je az 26.11.2007. S touto zmluvou este podpisala dodatok, ktory hovori, ze ked neodpracuje 4 tyzdne, musi zaplatit pokutu vo vyske 18.000 sk.
    Problem je v tom, ze spolocnost v ktorej aktualne pracuje, jej ponukla viac a ona nechce teda odist. Ako to bude s tou pokutou, je to pravne podlozene, budu to od nej chciet, alebo ako to je?

    Dakujem vsetkym

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    1. Veľmi sa mi nepáčia takéto a podobné dodatky. Je to v podstate vydieranie ZCa. No chápem aj ZĽov, že sa zrejme iba bránia. Ale to je len môj názor.
    2. Neviem, ako by to bolo z právneho hľadiska, ale ... Tým, že nenastúpi do pracovného pomeru toho 26.11.2007 ani nevznikne pracovný pomer, hoci PZ je podpísaná. A ak je ten dodatok formulovaný tak, že musí odpracovať xy hodín, tak by som sa neobávala.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    V zákone som našla toto:
    §46 - Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
    V § 19 je uvedená aj možnosť odstúpenia od zmluvy.
    Súhlasím s Gabi03, že si treba dať pozor na formuláciu dodatku a podľa toho konať.

    pracovna zmluva podpisana dopredu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.