Zavrieť

Porady

501 al. 542

Mám takýto problém, firma nakupuje náhradné diely na stroje, ktoré používa aj na výrobu nových strojov pre seba ale ked náhodou zavolajú zákazníci, že by potrebovali tie ND, tak im ich predá, ale pri nákupe nevie, ktoré predá a ktoré nie, takže ja účtujem na 501, ale niektoré ked mi povedia, tie sú čisto len na predaj-ked si ich niekto objednal, dávam na 542? Môžete mi poradiť, čo s tým? díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Mám takýto problém, firma nakupuje náhradné diely na stroje, ktoré používa aj na výrobu nových strojov pre seba ale ked náhodou zavolajú zákazníci, že by potrebovali tie ND, tak im ich predá, ale pri nákupe nevie, ktoré predá a ktoré nie, takže ja účtujem na 501, ale niektoré ked mi povedia, tie sú čisto len na predaj-ked si ich niekto objednal, dávam na 542? Môžete mi poradiť, čo s tým? díky
    Mali by mať skladovú evidenciu, a na základe pohybov na kartách materiálu by sa dalo rozúčtovať čo sa spotrebuje pre potreby firmy a čo sa predá zákazníkovi.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na základe faktúry pre odberateľa urobiť interný predpis MD -501,D 395 a MD + 542/395 tie skutočne odpredané ND

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.