Zavrieť

Porady

ako zauctovat??????????

Dobry den,
vcera som dostala do ruk fakturu, ktoru nam vystavil nas prenajimatel priestorov v obchodnom centre. Text faktury znie:
Fakturujeme Vám vstupny portal (dvere) v sume 40000,- Sk. Neviem, ako mam tuto fa zauctovat, aby to bolo jasnejsie, tato suma nam bude vratena pri ukonceni najomnej zmluvy. Je to vlastne iba taky preddavok, keby sa dvere rozbili alebo inym sposobom poskodili. A potom sa jedna este o vyfakturovanie obchrannych prvkov proti kradezi v sume 7000,- Sk. Dakujem za rychlu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ucetni_fantozzi
    pozriet sa na fakturu v kontexte zmluvy. ak skutocne ide o zabezpeku pre pripad poskodenia, poziadat dodavatela, aby fakturu formuloval presnejsie (t.j. v sulade so zmluvou) - ak to je zabezpeka, ma to charakter zalohy, resp. pohladavky...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    MILP Pozri príspevok
    Dobry den,
    vcera som dostala do ruk fakturu, ktoru nam vystavil nas prenajimatel priestorov v obchodnom centre. Text faktury znie:
    Fakturujeme Vám vstupny portal (dvere) v sume 40000,- Sk. Neviem, ako mam tuto fa zauctovat, aby to bolo jasnejsie, tato suma nam bude vratena pri ukonceni najomnej zmluvy. Je to vlastne iba taky preddavok, keby sa dvere rozbili alebo inym sposobom poskodili. A potom sa jedna este o vyfakturovanie obchrannych prvkov proti kradezi v sume 7000,- Sk. Dakujem za rychlu radu.
    Ak je to na základe zmluvy (predpokladám, že je to zmluvne ošetrené) skutočne preddavok, potom sa mi nevidí text na faktúre - účtujú vám rovno vstupný portál .... faktúra je "zálohová"? A ochranné prvky ako? Po vašom prípadnom odchode ich od vás zasa odkúpia? Celá budúcnosť by mala byť v zmluve.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    Ochranne prvky su uz nase. A fa na vstupny portal nie je zalohova, dokonca je na tie dvere vycislena DPH. Takze vobec neviem, ako na to....Prosim o radu.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som poziadala majitela, aby fakturoval vstupne dvere ako majetok, ale v zmluve by som dohodla, ze po skonceni najmu ich odo mna v plnej hodnote odkupi. A tiez by som dohodla sposob odpisovania a pripadnych oprav.

    ako zauctovat??????????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.