Zavrieť

Porady

zamestnanec v predbežnom zadržaní

Dnes bola za mnou matka jedného 18r.,ktorý u mňa pracuje na KPČ (9h.týždenne-p,str.,pia,3h.) a oznámila mi,že mladého v utorok zadržala polícia a nech mu dám výpoveď,nech mám pokoj. Lenže dnes boli tajný aj za mnou a ja som im povedala pravdu.Môžem mu dať výpoveď ako navrhuje jeho matka-žiadny oficialny papier nemám ani ona,alebo ako sa to rieši?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Môjmu klientovi zatkli zamestnanca pri protidrogovej razii. Zostal zavretý. Klient mu skončil pracovný pomer dohodou, napriek tomu, že dohodu podpísanú zamestnancom nemal. Riešil to potom dodatočne prostredníctvom jeho rodičov.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    no ano,lenže jeho zobrali utorok,stredu nerobil,nikto nevedel kde je,mám mu dať dovolenku za tento rok vyplatu rodičom,alebo mu mám napisať A

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ak by mal niekto takyto problem:
    -treba do poistovne nahlasiť zmenu,číslo 5 a držať zamestnanca v evidencii.
    -výpoveď je mu možné dať až po právoplatnom odsúdení a to okamžité skončenie PP.
    V prípade skoršieho prepustenia z PP,by sa súdne mohol domáhať zrušenia výpovede +náhrady z neplatného skončenia PP.Totiž, každá výpoveď musí byť doručená,čo v takomto prípade nieje možné-nemôže prebrať rodina.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Teraz toho zymestnanca prepustili,dostal podmienku 2 roky.Mne tam nabehlo za čas čo bol v cele 8 dní dovolenky-má na nu nárok? Teraz ho mám dalej zamestnavat alebo,ako to riešit?Musím ho asi znova prihlásit do poistovni.Stačí mi ako doklad prepúštaci list? Ja vobec neviem.

    zamestnanec v predbežnom zadržaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.