Zavrieť

Porady

Predaj auta, ktorého nie sme vlastníkmi!?

Prosím o radu: sme s.r.o.-máme kupcu na auto, ale ten ho chce prevziať čo najskôr - pondelok 16, najneskôr 17 apríl, v leasingovke máme uhradenú poslednú splátku, a čakáme faktúru na zostatkovú sumu /1500,-Sk/. Po úhrade tejto faktúry dostaneme z leasingovky dokumenty na základe ktorých môžeme ísť na dopravný inšpektorát a prehlásiť auto na nového majiteľa. Náš problém je v tom, že dokumenty z leasingovky neprídu do daného termínu a prepis na inšpektoráte nemôže prebehnúť-čiže ešte nebudeme vlastníkom auta. Ako by sme mali postupovať, keď chceme auto potencionálnemu kupujúcemu odpredať k danému termínu bez toho, aby sme mu dávali auto na nájomnú zmluvu /s tou musí súhlasiť leasingovka/. Kúpnu zmluvu nie sme oprávnení pripraviť-iba ak s poznámkou, že účinnosť zluvy bude dňom ukončenia našej leasingovej zmluvy. Ako by sme to dokumentačne mohli podchytiť, aby ani jedna strana nemala možnosť poškodiť tú druhú. pozn. - vzťahy sú veľmi korektné, obe strany sa poznajú. Veľmi nám na predaji záleží... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Nieje žiadna šanca uvedené vozidlo predať pred vysporiadaním sa s leasingovou spolčnosťou- ak idem do absurdity, tak by ste sa mohli dokonca dopustiť trestného činu- proste leasingovka je momentálne stále majiteľom auta.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Spravte zmluvu o buducej zmluve, na zaklade ktorej budete napr. do 3 dni od nadobudnutia vlastnickeho prava povinni predat a kupit auto.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ja som takýmto spôsobom predávala auto, ktoré som mala na lízing. S kupujúcim sme uzavreli zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a osobne som bola dohodnutá s lízingovou spoločnosťou, že ak bude lízing vyplatený, môžu mi vydať papiere, čiže kúpno-predajná zmluva s lízingovkou, splnomocnenie a potvrdenie o tom, že som vlastník a potom som ostatné vybavila u policajtov (prepis auta a pod.). Myslím si, že to nie je problém, pokiaľ je samozrejme na lízingovke niekto, kto je ochotný to urýchliť. Ak je voči lízingovke splnený záväzok, nemal by byť problém s prepisom. A tá zmluva o budúcej kúpnej zmluve je v poriadku a dá sa tam toto všetko ošetriť. Toto protizákonné nie je.

    unipar je offline (nepripojený) unipar

    unipar
    Dakujem za cenne rady. Vyriesilo sa to kupnou zmluvou s odlozenou ucinnostou. Nastastie papiere z leasingovky na prepis su na ceste, takze kupujuci bude vlastnit auto s cudzou ecv len 3 dni.

    Predaj auta, ktorého nie sme vlastníkmi!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.