Zavrieť

Porady

podmienky výplaty materského

Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Helena V Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
    Podmienky nároku na Materské:

    najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom
    Počítajú sa všetky príjmy, aj ten úväzkový, ak tým myslíš KPČ.
    Naposledy upravil Tweety : 13.04.07 at 08:39

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Helena V Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem radu, či na výplatu materského je podmienka trvanie pracovného pomeru.Do konca septembra 2006 som mala okrem hlavného PP aj úväzkový pracovný pomer, k 1.10.2006 som v tom úväzkovom podala výpoveď. Teraz mi učtovníčka povedala, že príjem tých deviatich mesiacov v r.2006 / z toho úväzkového / sa mi nebude zarátavať do denného vymeriavacieho základu na výpočet materského, lebo mi ten pracovný pomer už netrvá. Materská sa mi začína od 13.apríla 2007.Má učtovníčka pravdu?Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
    Keďže ten druhý pracovný pomer už netrvá a pred dňom nástupu na materskú skončila aj ochranná lehota (6 mesiacov), materské sa bude počítať iba z hlavného PP.

    podmienky výplaty materského

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.