Zavrieť

Porady

magnólie

nie je z mojej záhrady, ale je
Naposledy upravil willma : 13.04.07 at 13:21
magnólia 1.jpg  
magnólia1.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

    giovanna1
    Takto kvitla tohto roku naša magnólia, je to mladý stromček, ale sa činí. Po odkvitnutí sa na nej urobili nejaké struky, najprv som si ich pomedzi husté konáre a listy ani nevšimla, potom boli veľké, zelené - čudné. No a to červené na poslednej fotke, to z toho vzniklo. Máte niekto skúsenosť so semenami magnólií? čítala som kedysi že sa to len ťažko dopestuje zo semien.
    DSC00233.jpg  
    P4301631.jpg  
    PB220019.jpg  
    1/1

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Skúšal som to a je to tak, naozaj je to problém. Mne vyklíčila na prvý pokus jedna zo sto semien a na druhý to bolo lepšie, asi 20% klíčivosť, ale potom mi vyschli, keď som ich jeden deň nepolial.
    Takto získané rastliny by sa mali ešte štepiť.
    V okrasných škôlkach sa magnólie rezkujú, alebo potápajú a to potápanie mi pre tých, čo chcú namnožiť len pár rastlín pripadá najlepšie.
    Mimochodom, tie semená sú celkom pekné, hlavne v kontraste s prípadným snehom.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    mne vykvitla na jar mala asi 5 kvetov a výšku asi 60 cm, ale do leta začala chabnúť a vyhynula mi. neviem prečo.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Citujem prispevok z tohto fora: http://www.kvetinky.eu/forum/viewthr...6&thread_id=67

    "No, poviem Vám, ako som to urobil ja minulý rok Na jeseň takto v októbri som pozberal šištice so semenami a nechal som ich v izbe v teple asi mesiac, ale zavreté v sáčku, aby sa semená dobre vyvinuli, vôbec nevadilo, že to začalo hniť a kvasiť. Po mesiaci som vybral semená, dal dole miešky, prepláchol teplou vodou a vysial do perlitu so zemou v pomere 1: 1. Toto som dal do chladničky, úplne naspodok s tým, že som črepník obalil do sáčku, aby sa držala vlhkosť. Koncom februára, marca treba začať kontrolovať, pretože semená začínajú vzchádzať. Koncom mája som ich vysadil von do záhrady a teraz na jeseň sú už vysoké asi 20 - 25 cm. samozrejme, prvý rok sa musia semenáčiky vykopať a založiť do pareniska alebo dobre zasypať s lístím. ako vidíte, nie je to až také ťažké, len sa treba trochu pohrať ) Takto som vysieval aj tulipánovníky ( Liriodendron ) a aj drevité pivonky ( Paeonia ) a vzchádzali na 100%. "

    Ja som pocula, ze magnolie zo semienka kvitnu dost neskoro, uz je z nich kosaty strom a ony len vtedy zacinaju kvitnut. Lepsie je vraj z odrezkov mnozit, co som vsak tiez este neskusala, ale asi skusim.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    sybila3 Pozri príspevok
    mne vykvitla na jar mala asi 5 kvetov a výšku asi 60 cm, ale do leta začala chabnúť a vyhynula mi. neviem prečo.

    Ahoj, podla mna je celkom mozne, ze nezniesla ph pody, magnolie maju rady kyslu podu, skontroluj si ph, pripadne okysli podu (ocot+voda alebo dostat aj v zahradkarstve okyslovac), a dobre by bolo aj kupit raselinu na rododendrony, ta sa hodi aj na magnolie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.