Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v Čechách

Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
Prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vera34 je offline (nepripojený) vera34

    vera34
    Poraďáci, prosím nemá niekto skúsenosti s fakturami z Čhiech? Ja som sa s tým ešte nestretla, prosím poraďte mi.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    vera34 Pozri príspevok
    Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
    1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
    V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
    2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
    Prosím poraďte
    1. príklad by som riešila samozdanením
    2. príklad by som riešila tan, že by som celú sumu vrátane DPH dala do nákladov OZD a do daňového priznania DPH by som túto DPH vôbec neuvádzala.

    Ak má niekto iný názor, tak ma opravte.

    Tie riadky v daňovom priznaní DPH mi nesedia. Pozriem sa na to.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    vera34 Pozri príspevok
    Milí poraďáci, chcem sa opýtať či postupujem správne:
    1. prípad: podnikateľ nakúpil náhrad.diely v Čechách - faktúra na sumu 10500,- ČK bez DPH. Zaplatenú fa prerátam kurzom NBS 10500*1,24 a zaúčtujem do výdavkov OZD.
    V daň.priznaní DPH vyplním riadky: 4-13020, 2-2474, 16-2474
    2. prípad: nákup nahr.dielov v Čechách -vystavená je len predajka-daň.doklad, nie sú tam údaje o slovenskom podnikateľovi a je tam uvedená aj DPH. Môžem taký doklad dať do výdavkov, a mám ho uviesť aj v daň. priznaní DPH/r.4, 2, 16/ len budem brať do úvahy cenu bez DPH? /Čech vystavil asi doklad ako keby išlo o ich občana/
    Prosím poraďte
    l. prípad - O.K.
    II. prípad - najlepšie by bolo, ak by vám dodávateľ z Čiech prerobil doklad bez DPH /ako intrakomunitárne dodanie/. Ak sa to už nedá, nebudeš robiť samozdanenie a nebudeš ho uvádzať ani v daň.priznaní DPH. Sumu bez DPH zaučtuješ ako výdavok OZD a sumu DPH zaučtuješ ako výdavok NZD.

    vera34 je offline (nepripojený) vera34

    vera34
    Cloe, prikláňam sa k Tvojej možnosti a tú DPH zaúčtujem ako NZD.
    Ste šikulkovia. Pekný zbytok dňa.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Celý tento prípad som konzultovala s daňovou poradkyňou i s pracovníčkou daňového úradu a obidve mi potvrdili, že bločky s DPH zaplatené v ČR sa celé dávajú do VOZD. Samozrejme samotná dph sa do daňového priznania neuvádza.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    cloe Pozri príspevok
    l. prípad - O.K.
    Ak sa to už nedá, nebudeš robiť samozdanenie Sumu bez DPH zaučtuješ ako výdavok OZD a sumu DPH zaučtuješ ako výdavok NZD.
    nesúhlasím, celkovú zaplatenú sumu zahrnie do VOZD včetne českej dph.

    Nákup tovaru v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.