Zavrieť

Porady

Faktúra z minulého roka

Chcela by som sa opýtať, čo s faktúrou, ktorá je z roku 2006 a došla mi až teraz v apríli. Zistili sme to až teraz, keď nám oznámili, že máme neuhradenú faktúru.
Možné riešenie: Ja by som ju zaradila ako došlú faktúru v tomto roku a následne ju uhradila. Pôvodná faktúra sa mohla stratiť poštou a možno nám preto neprišla.
Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Velettka Pozri príspevok
    zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...
    Sme v JU. Do VOZD ísť môže po úhrade.
    Ale keby mi aj došla v roku 2006 a ja by som ju nehradila, tak to mám ako záväzok a do nákladov si ju dám až po úhrade. V jednoduchom účtovníctve vychádzam z úhrad? Alebo sa mýlim?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Velettka Pozri príspevok
    zaradiť ju môžeš síce v tomto roku, ale do nákladov ísť nemôže, pretože sa týka r. 2006, jedine DPH si mozes uplatnit, ak si platca DPH ...
    účtujú v JÚ, takže do nákladov - VOZD pôjde až pri úhrade, a to teda aj v tomto roku

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    JU je účtovníctvo daňové.
    A účtujeme v ňom o príjmoch a výdavkoch, na základe PPD, VPD-v hotovosti a pri bezhot.pl. styku na základe VU.
    Náklady v JU v priebehu roka nepoznáme (iba odpisy, ČR nájomného uhr. vopred..., na konci roka)

    Faktúra z minulého roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.