Zavrieť

Porady

Leasingová zmluva

Mám nákladné auto na leasing. V splátkovom kalendári mám vyčíslenú obstarávaciu cenu, leasingovú cenu (bez DPH) a počet splátok. V jednotlivých splátkach však nemám vyčíslenú hodnotu istiny a úroku. Ja som si z leasingovej a obstarávacej ceny vyčíslila hodnotu preplatenia a vydelila počtom splátok. Vyšiel mi hodnota úroku na jeden mesiac. Mesačnú splátku som si takto rozdelila rovnomerne na istinu a úrok. Môžem takto postupovať? Čo som mala leasingové zmluvy od iných spoločností, tak to bolo vždy podrobne rozpísané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lenkalopuchova Pozri príspevok
    Mám nákladné auto na leasing. V splátkovom kalendári mám vyčíslenú obstarávaciu cenu, leasingovú cenu (bez DPH) a počet splátok. V jednotlivých splátkach však nemám vyčíslenú hodnotu istiny a úroku. Ja som si z leasingovej a obstarávacej ceny vyčíslila hodnotu preplatenia a vydelila počtom splátok. Vyšiel mi hodnota úroku na jeden mesiac. Mesačnú splátku som si takto rozdelila rovnomerne na istinu a úrok. Môžem takto postupovať? Čo som mala leasingové zmluvy od iných spoločností, tak to bolo vždy podrobne rozpísané.
    Mala by si požadovať rozpísanie od leassingovej spoločnosti. Urok nie je rovnaký každý mesiac, ale sa úmerne znižujeˇo uhradené sumy....
    Ale už som mala leasingové zmluvy, že istina a úrok bol rozpísaný rovnomerne. A nakoniec štát s tým neoklamem, škodná som len ja, lebo úrok do nákladov sa mi prenesie o niečo neskôr.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lenkalopuchova Pozri príspevok
    Ale už som mala leasingové zmluvy, že istina a úrok bol rozpísaný rovnomerne. A nakoniec štát s tým neoklamem, škodná som len ja, lebo úrok do nákladov sa mi prenesie o niečo neskôr.
    Doklad podľa ktorého účtuješ neexistuje....
    P.s. Celkom to s tým úrokom tak nie je, lebo on sa postupne znižuje, takže v niektorom roku si ho dáš do nákladov práveže viac.....
    Ďakujem za radu, už som sa s leasingovou spoločnosťou dohodla, že mi pošlú opravený splátkový kalendár, kde budem mať rozpísanú suma na úrok a istinu.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Klient doniesol leasingovú zmluvu, v ktorej nie sú uvedené žiadne úroky, len hodnota riadnej splátky a hodnota poistného t.j. 8795,10 Sk mesačne. Znamená to, že je bezúročné splácanie, alebo úroky v zmluve nemusia byť uvedené? Ako mám účtovať úhradu z BÚ, ak si klient neplatí presnú sumu, ale zaokrúhľuje ju na 8.800,- Sk - (JÚ).

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Donda Pozri príspevok
    Klient doniesol leasingovú zmluvu, v ktorej nie sú uvedené žiadne úroky, len hodnota riadnej splátky a hodnota poistného t.j. 8795,10 Sk mesačne. Znamená to, že je bezúročné splácanie, alebo úroky v zmluve nemusia byť uvedené? Ako mám účtovať úhradu z BÚ, ak si klient neplatí presnú sumu, ale zaokrúhľuje ju na 8.800,- Sk - (JÚ).
    http://www.porada.sk/t40801-bof-leas...leny-urok.html

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    chcem sa spýtať....doba trvania nájmu je najmenej 60 % doby odpisovania podľa § 26 ods. 1... čo v prípade, že nieje tato podmienka splnená???? ako sa má účtovať v takom prípade?ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.