Zavrieť

Porady

Vyrovnanie pohľadávky

Odberateľ mi zaplatil iba časť pohľadávky a na jeho firmu je v tomto čase exekúcia, čiže zvyšok už nezaplatí, ako mám zrušiť ten zvyšok aby mi nesvietil ako čiastočne uhradená pohľadávka. Cez aký účet. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    546/311, daňovo však v súlade so zákonom o dani z príjmov viď § 19 ods. 2 písm. h, i
    Naposledy upravil Janka P : 17.04.07 at 08:06

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    saskia9 Pozri príspevok
    a čo v prípade že od dátumu splatnosti uplynulo viac ako 24 mesiacov?
    Pokiaľ máš od exekútora vyrozumenie, že /§ 19 ods.2 písm.h bod 4/ majetok dlžníka nepostačuje na krytie nákladov exek.konania alebo na krytie trov výkonu súdneho rozhodnutia a súd exekúciu alebo výkon rozhodnutia zastaví, tak máš nárok odpísať svoju pohľadávku do daňových nákladov.
    Alebo podľa bodu 5 (daňovo uznaná), ak ide o pohľadávku na ktorú možno tvoriť oprav.položku do 100% , bližšie viď § 20 ods.8 písm.c)ods.14 písm.d)ods 17 a ods.19
    Neviem o akú výšku pohľadávky ide, ale viď aj § 19 ods.2 písm.i) do akej výšky je odpis pohľadávky daňovo uznaný.

    saskia9 je offline (nepripojený) saskia9

    saskia9
    Od exekútora mám len vyrozumenie o konkurze a o tom, že nebola podaná žiadosť o uhradenie nedoplatku na faktúre pri vyhlásení konkurzu. Suma je necelých 3000. Mohlo by to ísť na 546/311 alebo 558/311

    Vyrovnanie pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.