Zavrieť

Porady

Mínusové faktúry

Prosím Vás o pomoc. Došli mi faktúry za preplatky dažďovej vody, stráženia, el. energie... a iné. Faktúra je vystavená s mínusovou položkou.
V hotovosti mi boli uhradené preplatky a ja mám teraz problém to zaúčtovať. Fakúry som zaúčtovala do evidencie došlých faktúr mínusom. Keď ich idem uhradiť PPD tak ma program nepustí. Vyhadzujeme mi chybný typ DPH, lebo účtujem príjem v došlých faktúrach. Účtujem v MRP win. Viete mi s tým niekto pomôcť. Účtujem tie mínusové faktúry vôbec správne ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Účtujem síce v Pohode ale asi to bude rovnaké. Nahraj VPD mínusom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    V MRP DOS to tiež účtujem mínusom pri pokladni, ale potom si vojdem do pokladničnej knihy a mínus opravím na plus a príjem na výdaj. Pri bežnom účte to ide bez problémov, ale pri pokladnici to musím týmto spôsobom.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Mínusové faktúry sú vlastne dobropisy a tie účtuješ mínusom z výdavkov celkom a mínusom z réžie,ale DPH z dobropis.faktúry musíš uviesť vo výkaze DPH na r.25 podľa § 53 zák.o DPH.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Hneď Ti pošlem obrázok. Robím PPD mínusom.
    Dáš klasicky uhradiť

    vo faktúre typ 55,
    v denníku pri úhrade 39.
    ak robíš v denníku zápis mínusom bez faktúry, potom v denníku typ dph 55.
    Naposledy upravil lenkak : 17.04.07 at 19:46
    typydph.JPG  
    uharaddobr.JPG  
    dennikdobr.JPG  
    1/1

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A ešte doplním, pri zápise faktúry mínusom ju nezabudni označiť príslušnou skupinou pre dobropis, potom by ti už nemalo vypisovať, že je nesprávna DPH.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    vikinka Pozri príspevok
    Mínusové faktúry sú vlastne dobropisy a tie účtuješ mínusom z výdavkov celkom a mínusom z réžie,ale DPH z dobropis.faktúry musíš uviesť vo výkaze DPH na r.25 podľa § 53 zák.o DPH.
    Podľa mňa v tomto prípade /je to vyúčtovanie záloh/ to neuvádza v r. 25.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za pomoc. Spravila som to nakoniec podľa Lenkinej rady a názornej ukážky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.