Zavrieť

Porady

evidencia faktury vyplacanej v hotovosti

Ahojte,

chcem sa opýtať, či dodávateľská faktúra môže byť priložená pri výdavkovom podkladničnom doklade, keď je vyplácaná v hotovosti a nie je zaevidovaná v knihe faktúr. Dodávka služieb na tejto faktúre sa potom účtuje cez výdavkový pokladničný doklad.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JSJP Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa opýtať, či dodávateľská faktúra môže byť priložená pri výdavkovom podkladničnom doklade, keď je vyplácaná v hotovosti a nie je zaevidovaná v knihe faktúr. Dodávka služieb na tejto faktúre sa potom účtuje cez výdavkový pokladničný doklad.

    Ďakujem
    Podľa správnosti by faktúra mala byť zaevidovaná do knihy záväzkov, a následne uhradená v hotovosti na základe príjmového pokladničného dokladu dodávateľa.

    Ale niekedy aj ja takéto faktúry dávam priamo do pokladne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja keď mám rovnaký dátum na faktúre s dátumom splatnosti, a aj tak je v skutočnosti faktúra zaplatená, dávam ju rovno do pokladne.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Nemyslím, že je to v podvojnom účtovníctve správne. Myslím, že aj faktúry aj pokladničné doklady majú byť založené osobitne s vlastným číselným radom.
    V jednoduchom účtovníctve to je iné.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    cloe Pozri príspevok
    Nemyslím, že je to v podvojnom účtovníctve správne. Myslím, že aj faktúry aj pokladničné doklady majú byť založené osobitne s vlastným číselným radom. V jednoduchom účtovníctve to je iné.
    Podľa mňa najlepšie je, ak je spôsob evidovania a účtovania faktúr (vrátane faktúr uhrádzaných ihneď v hotovosti) jednoznačne stanovený v internej smernici. Ale ja osobne aj tieto faktúry v PÚ i JÚ evidujem v záväzkoch rovnako ako všetky ostatné faktúry.
    Naposledy upravil andrej_rv : 18.04.07 at 18:02

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    andrej_rv Pozri príspevok
    Podľa mňa najlepšie je, ak je spôsob evidovania a účtovania faktúr (vráatne faktúr uhrádzaných ihneď v hotovosti) jednoznačne stanovený v internej smernici. Ale ja osobne aj tieto faktúry v v PÚ i JÚ evidujem v záväzkoch rovnako ako všetky ostatné faktúry.
    Ja to tiež robím aj v jednoduchom účtovníctve, lebo som tak zvyknutá z podvojného, ale vonkoncom sa mi nezdá, keď niektoré faktúry sa dávajú do evidencie a niektoré priamo do pokladne.

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Ja mám tiež faktúry v hotovosti jednoznačne zaradiť do evidencie faktúr a taktiež do účtovníctva veď je úplne jedno ako ju uradím či v hotovosti alebo bankovým prevodom v PO zaradiť do evidencie tak isto aj v JU

    evidencia faktury vyplacanej v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.