Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku v s.r.o

Prosím chcela by som radu od vás skusenejších. Účtujem v s.r.o., ktorá ma len 1 spoločníka a v roku 2006 nemala žiadneho zamestnanca. Až v od 1.2.2007 sa v spoločnosti zamestnal spoločník-konateľ. V roku 2006 sme účtovali na 355 o pôžičke voči spoločníkovi. Teraz by sme chceli rozdeliť zisk a použiť ho na úhradu tej pôžičky, ako že by som účtovala podla rozhodnutia jediného spoločníka 431/355. Bolo by to možné a aké odvody by z toho vyplývali uz teraz zamestancovi=konateľovi. Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    ´
    Nemá nárok na pôžičku daňový úrad môže dodaniť pri kontrole 19 % - som teraz múdra ale mám ten istý problem len spoločníci si to nechcú uvedomiť

    SlavkaF je offline (nepripojený) SlavkaF

    SlavkaF
    Ja mam tiez podobny problem. Spolocnik vkladal peniaze do firmy, uctovane je to na 365, dalo by sa mu to vyplatit z nerozdeleneho zisku?
    A ked je spolocnikom dalsia s.r.o., tak ako zauctovat ten zisk v s.r.o., ktora ho ziskala?

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Prečo nemá nárok na púžičku. A odkedy sa pôžičky dania tak mi prosím ta napíš § kde si sa to dočítala, lebo mne sa to zda riadna blbosť veď tie peniaze niekedy vrati.

    rozdelenie zisku v s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.