Zavrieť

Porady

prehľad o zraz. a odved. pred. na daň

Prosím o pomoc, vypiisujem prehľad a akosi v tom mam chaos.

zrazené preddavky = 31
vyplatený daň. bonus = 1600
žiadosť o vratenie DB na DU = 1569

Do ktorých riadkov to vsetko mam dat? Hlavne riadok 6, co tam vlatne ide? A ake znamienko? Vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    gabikavoz
    Prosím o pomoc, vypiisujem prehľad a akosi v tom mam chaos.

    zrazené preddavky = 31
    vyplatený daň. bonus = 1600
    žiadosť o vratenie DB na DU = 1569

    Do ktorých riadkov to vsetko mam dat? Hlavne riadok 6, co tam vlatne ide? A ake znamienko? Vopred vdaka.
    riadok 1 = 31,-
    riadok 5 = 31,-
    riadok 6 = - 31,-
    riadok 7 a 10 = 0
    A = 1600,-
    B = 31,-
    C = 1569,-
    D = 1569,-

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ako robíte hlásenie,keď dan zo mzdy odvediete ale jednému,dvom zamestnancom-konateľom nevyplatíte mzdu,lebo na ňu nie sú finančné prostriedky.Čo potom dávate do riadku 1 prehľadu.
    A ďalej ako robíte ročné zúčtovanie,keď mzda je vyplatená len za pár mesiacov.RZ spravím za pol roka a čo ten zbytok,ktorý bude mať vypatený tento rok.Zarátam mu to do roku 2005?

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    Luna
    Ako robíte hlásenie,keď dan zo mzdy odvediete ale jednému,dvom zamestnancom-konateľom nevyplatíte mzdu,lebo na ňu nie sú finančné prostriedky.Čo potom dávate do riadku 1 prehľadu.
    A ďalej ako robíte ročné zúčtovanie,keď mzda je vyplatená len za pár mesiacov.RZ spravím za pol roka a čo ten zbytok,ktorý bude mať vypatený tento rok.Zarátam mu to do roku 2005?
    Do prehladu davam stale len tie mzdy, ktore su skutocne vyplatene a ostatne uvediem az ked sa vyplatia v prislusnom mesiaci.
    RZ - presne tak, aspon ja som to tak robila, zapocitala som len tie mzdy, ktore boli vyplatene, ostane presli do dalsieho roka.

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Do základu dane za zdaňovacie obdobie roku 2004 sa zahrnú príjmi, ktoré plynú daňovníkovi najdlhšie do 31.januára 2005.

    Keď mzdu nevyplatíš pre nedostatok finančných prostriedkov, tak nezrážaš ani preddavok z tejto mzdy. Inak konáš v rozpore s § 35 ods.2 a ani do ročného zúčtovania ti suma ktorú nevyplatíš nevstupuje.

    Toľko moje vedomosti skúsenosti s tým nemám lebo vždy som mzdy vyplatila načas.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    To je ale veľa,veľa roboty!!!!!!!!!!!!!!!! Ešte otázka do riadku 1 dávaš čo,keď tie mzdy ešte nie sú vyplatené.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Však ani ja nemám s tým skúsenosti. Teraz som sa v múdrej knížke dozvedela o tom par.o ktorom píšeš. Preto sa radšej pýtam a nechce sa mi do toho.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Daň som pochopila a dátum keď mzdy nie sú vyplatené.Každému sa vyplaca v inom výplatnom termíne a niektoré nie sú doteraz vyplatené.

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    ja by som dala datum, ked si vplatila mzdu tomu 1 zamestnancovi, v pouceni sa pise posledny datum vyplaty, ale kedze si vyplatila len 1 mzdu, tak ten datum, aspon ja som to tak pochopila, mozno sa este niekto vyjadri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.