Zavrieť

Porady

Mzdy pre 2 spoločnosti

Mám otázočku: som zamestancom spoločnosti "A", kde spracovávam mzdy v určitom softe, ktorý majiteľ menom "F" legálne kúpil.
Tento majiteľ "F" je však teraz aj v inej spoločnosti "Q" /dá sa povedať, že hlavný predstaviteľ/.
Ide o to, že mi navrhol spoluprácu, či by som na ním kúpenom softe, ktorý používam vo firme "A" spracovávala mzdy aj pre spoločnosť "Q" /zrejme mal na mysli nejakú dohodu o vykonaní práce/.
Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten soft nemáš legálne ty, ale majiteľ F. takže majiteľ F ťa môže zamestnať na spracovanie miezd pre rôzne firmy. Podľa mňa však ten majiteľ musí mať oprávnenie spracúvať mzdy. Keby ten soft bol na firmu, tak nie.
    V prípade, žeby soft vlastnila "A", musela by uzavrieť zmluvu so "Q" o dodávke služieb - spracovanie miezd a samozrejme túto činnosť musí mať v predmetoch podnikateľských činností. ty by si spracúval mzdy reálne a ako zamestnanec "F".
    takže sú dve možnosti - vždy teba vedieť si definovať kto čo vlastní = legálne používa a kto čo a komu poskytuje. Podľa toho právne upraviť vzťahy /zmluvy, objednávky, pracovné zmluvy/
    KEJKA jajaj, otázka z roku 2007, ale nechápem, prečo bola medzi novými.
    Vďaka za upozornenie.
    Richard Asi si ju našla medzi podobnými. Nie medzi novými. Ale aj tak dobre

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak firma A nebude mať namietky, prečo nie, veď všetko je o ľuďoch a dohode medzi nimi ...

    Mzdy pre 2 spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.