Zavrieť

Porady

Tapety

Chcel by som sa spýtať, kto z Vás by mi vedel poradiť,akým spôsobom sa dajú, čo najjednoduchšie odstrániť tapety zo stien.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Ja som kedysi dávala tapety dolu namočením v mydlovej alebo saponátovej vode.Ide to ťažko,ale neviem ako by to išlo lepšie. Veľa úspechov a trpezlivosti.
    Princíp by mal byť najprv rozpustiť lepidlo na tapety - predpokladám Lovosa. Ak do toho dal niekto Duvilax, tak je to aj na brúsku. Ale namiesto špongie by som to postriekal postrekovačom - najprv - s horúcou vodou, alebo maliarskou štetkou

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vlastná skúsenosť, najlepšie ich odstrániš naparovacím strojom na odstraňovanie tapiet. Požičať si môžeš z Požičovne náradia. Pri výkonnejších a väčších strojoch sa platí vyššia záloha, ale oplatí sa požičať výkonnejší s väčšou (hm, ako to nazvať?) plochou, ktorou naparuješ. My sme mali najprv požičaný malý, ale išlo to s ním síce dobre ale pomaly. Vymenili sme za najväčší (na ktorom sa dalo aj stáť, takže si dosiahla aj do výšky) s naparovacou plochou cca 40 cm x 20 cm. Jeden naparoval a druhý špachtľou odstraňoval. Paráda.
    Naposledy upravil Marína : 20.05.07 at 08:40
    Teda v kombinácii s namočením teplou vodou predtým. Veď ak je to vlhké, malo by to stačiť len prehriať... A možno by to nezožralo až toľko elektriny.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Ked som robil v nemecku tam dali majstri do izby staru pračku do nej vriacu vodu ešte pustili aj ohrev a pračku zapli bez vrchnaka za 20minut tam bola sauna v celej izbe a tapety skakali dole sami :-))). Holt DEDERoni to vedeli :-)))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.