Zavrieť

Porady

Orchidea

Mili poradaci, potrebovala by som zopar rad k pestovaniu orchidei.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Zalezi aj od toho aky mas druh orchideje...skus pozriet aj http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=831 mas tak najznamejsie druhy orchideji
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

joni102 Pozri príspevok
Zalezi aj od toho aky mas druh orchideje...skus pozriet aj http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=831 mas tak najznamejsie druhy orchideji
Vďaka za link, stále ma odrádzala tá starostlivosť o tie krásne kvietky, ale neodolala som, a vytešujem sa z nich už skoro rok.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Po orchideách som roky túžila. Bála som sa však, že sú chúlostivé a v paneláku neprežijú. Opak je však pravdou. Dnes mám štyri druhy. Momentálne mi 3 kvitnú. Jedna dokonca ešte od vianoc. Je potrebné zachovať určité zásady a potom sa z nich len tešiť. Až dve z nich odkvitnú, pokúsiť sa ich prerozdeliť. Uvidím,či sa to podarí. Keby som našla v blízkosti nejakého zdatného pestovateľa,rada by som získala praktické vedomosti .
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Mam orchidey asi pol roka, krasne kvitla momentalne odkvita...nemate niekto skusenosti s hnojenim? Ako casto, kedy hnojite?
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Prvú orchideu mám asi 3-4 roky. Kvitne každý rok,cca pol roka. Po roku som ju presadila (orig.zemina pre orch.). Raz týždenne polievam odstátou vodou, zatiaľ som ich nehnojila. Vraj s tým treba opatrne,lebo každý druh je citlivý na inú zložku živín. Asi treba viac poštudovať a hlavne zistiť druh.Vraj tie názvy v kvetinárstvach celkom nesedia.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

aj ja mám orchidey, krásne kvitli, používam zeminu na orchidey a aj také tekuté hnojivo na orchidey, zatiaľ sa mi celkom daria, keď sfotím hodím sem nejaké foto pre potešenie oka....
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Ja mám doma už 15 orchidei - polievam ich raz týždenne odstatou vodou minimum a druhý týždeň hnojivom taktiž minimum. Mám jeden phalaenopsis, ktorý som dostala ako svoju prvú orchideu a tá mi už kvitne celý rok- odkvitne a hneď púšťa nové výhonky s kvetmi.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

a kedy hnojis? cez leto ci cez zimu?
ja mam tiez phaleo.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

jholubok Pozri príspevok
Ja mám doma už 15 orchidei - polievam ich raz týždenne odstatou vodou minimum a druhý týždeň hnojivom taktiž minimum. Mám jeden phalaenopsis, ktorý som dostala ako svoju prvú orchideu a tá mi už kvitne celý rok- odkvitne a hneď púšťa nové výhonky s kvetmi.
Prosim ta, co to znamena, ked zacnu makknut listy? Este minuly tyzden boli
krasne leskle tvrde a dnes su zvraskavene a makke. Orchidea krasne kvitne, ma asi 25 kvetov, ale zo spodu crepnika vyrastaju korene, su uplne biele, nie take sivkaste ako tie co rastu hore. Co mam s nou urobit?
Dakujem
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

Pozdravujem,
dávam do pozornosti zaujímavý link o pestovaní orchideí na www.living.cz

http://forum.living.cz/read.php?155,2020604
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

neviem či som správne urobila, keď som odcvikla ten prútik čo mi na ňom boli kvety, keď odkvitli, tak som tu paličku skrátila,uvidíme čo bude ďalej koľko musím čakať aby znovu začala kvitnúť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V decembri 2006 som si kúpila orchideu, krásne bola zakvitnutá na fialovo, kvety boli na jednom prútiku, ktorý sa rozdvojoval a bolo ich vedľa, tak sa ale v januáry 2007 zlomil jeden prútik, dala som ho do vázy, kde vydržal krásne zakvitnutý 2 mesiace. Ten čo zostal v črepníku kvitol asi do mája a v máji začal vyháňať ďalší ale oveľa hrubší prútik, ktorý kvitne doteraz a už znova spod ďalšieho listu vyháňa ďalší prútik. Ak budem vedieť pripojím fotku. Ale čo mám ďalšie dve orchidee, tak tie odkvitli a prútiky uschli ale listy vyháňajú tak len čakám kedy zakvitnú. To je moja skúsenosť s orchideami. Ale neviem ako pripojiť ten obrázok............
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Ahojte,
ja som tiež kúpila orchideu a práve nám nedávno odkvitla. Z mojích skúsenosti tieto kvietky nepotrebujú nejakú špeciálnu strostlivosť. Polievame ich 1x do týždňa a po odkvitnutí stonku odstrihnem, ale nie celú, nechám ju asi 30cm dlhú.
0 0
skhanka skhanka

skhanka je offline (nepripojený) skhanka

Pár fotečiek....
phal1.jpg  
phal2.jpg  
phala_biela.jpg  
zygopet.jpg  
1/1
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
skhanka Pozri príspevok
Pár fotečiek....

..nadherne
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Ja mám orchideu od svokry a preto je nevyhnutné, aby sa jej darilo :-) No teraz mi listy ožltli na začiatku a odpadli. prosím, čo robiť. poraďte. a kedy môžem začať hnojiť orchideu.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Uz nam opat rozkvitla
3.jpg  
4.jpg  
1/1
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prosím ťa v akom kochlíku ju máš posadenú. Mne povedala kvetinárka že orchidea musí byť len v priesvitnom umelohmotnom kvetináči.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Je presadena do keramickeho kvetinaca. Mame ju tak asi rok.
Zatial sa jej dari.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať