Zavrieť

Porady

Faktura v cudzom jazyku bez DPH

Zdravim,
Mam dva otazky.
1)
Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
2)
Niesom platca DPH. Ako budem fakturovat?
Bude to?:
Netto:XXXXEURO
Mwst.(DPH) 0%
Brutto:XXXXEURO?
Alebo vobec neuvediem DPH?
Mam v tom kus chaos.Dakujem za kazdu dobru radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    grexa
    Zdravim,
    Mam dva otazky.
    1)
    Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
    2)
    Niesom platca DPH. Ako budem fakturovat?
    Bude to?:
    Netto:XXXXEURO
    Mwst.(DPH) 0%
    Brutto:XXXXEURO?
    Alebo vobec neuvediem DPH?
    Mam v tom kus chaos.Dakujem za kazdu dobru radu.
    Ja posielam zahraničným zákazníkom faktúry dvojjazyčné (jeden jazyk dám rovné písmo, pod to druhý jazyk šikmým "italicom"). Keď nie si platiteľ DPH, čo chceš vykazovať? Daj tam poznámku "Nie som platiteľom DPH" a je to, ak máš nejaké predtlačené formuláre doplň 0

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    grexa
    Zdravim,
    Mam dva otazky.
    1)
    Chcel by som sa opytat ci je mozne vystavit fakturu v cudzom jazyku.Odberatel mojich sluzieb je totiz nemecka firma a myslim si, ze by neboli nadseny ak by som im poslal fakturu v slovencine. Je to mozne?
    V cudzom jazyku sa môžu vystavovať fa. Ak Ťa však pri kontrole daňováci požiadajú o jej preklad, si povinný im túto fa preložiť.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Mickya
    V cudzom jazyku sa môžu vystavovať fa. Ak Ťa však pri kontrole daňováci požiadajú o jej preklad, si povinný im túto fa preložiť.
    ako neplatiteľ DPH nemáš povinnosť vystaviť faktúru vôbec. Zákon o DPH v § 71-73 predsa hovorí o platiteľovi, nie o neplatiteľovi.
    obsah príspevku od Mickyi sa týka platiteľov

    ... grexa, ty by si sa mal držať zákona o účtovníctve

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    My to robime takto :
    Odberatelovi posleme fakturu v nemcine v euro .
    My si zalozime do uctovnictva kopiu v nemcine +slovensky preklad s prepoctom kurzom NBS na SK.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    poprosím nemá niekto náhodou tlačivo faktúry v nemeckom jazyku, už sa tu trapim hodinu a nič som tu také nenašla, velmi by ste mi pomohli.Dakujem

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    V čom účtuješ? Kros má v Omege vo fakturácii (v Alfe neviem) aj verziu v NJ. Len teraz som doma a faktúry sú v robote - ak ti dovtedy nikto nezašle, v pondelok pošlem

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    luebchenko
    V čom účtuješ? Kros má v Omege vo fakturácii (v Alfe neviem) aj verziu v NJ. Len teraz som doma a faktúry sú v robote - ak ti dovtedy nikto nezašle, v pondelok pošlem
    Budem veľmi povďačná. ďakujem

    BaBoNL je offline (nepripojený) BaBoNL

    BaBoNL
    Prosim vas keby ste maly aj fakturu v anglictine tak ju tu dajte.a chcem sa spitat ako to je z ICO a DICO ked fakturujem zahranicnej firme robotu .Ci nieco treba pridavat alebo napisat normalne take ako mam. Bo som tu videl aj formy ako SK+DICO .vopred dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.