Zavrieť

Porady

Práca vo sviatok

chcem sa opytat ako je to so mzdou pocas sviatkov a dovolenky. Dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    (a) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

    (b) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
    cize ak mam na hodinu 60Sk a robim dlhý a kratky týzden a sviatok padol na piatok ked som mal robit tak zamestnavatel mi zaplati 30Sk/hod. (robim 13 hod denne na smene)? a to iste dovolenka? my vo sviatky nerobime aj tak sa to rata? ci nie?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Čo sa dovolenky týka ,pri nerovnomerne rozvrhnutom PČ doporučujem Ti prečítať si odborný článok od Janky -Somij -budeš v obraze a nikto Ťa hneď tak neobabre.

    http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnu...%FD#post448863

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ešte raz :

    Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

    Ak by si pracoval vo sviatok ,tak k dosiahnutej mzde Ti patrí ešte :
    mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % Tvojho priemerného zárobku.
    to znamena ze v piatok bol sviatok...mal som robit(vo sviatok nepracujeme mame zatvorene) mam dostat mzdu za tento den 13x60sk = 780Sk ?
    pricom 13 to su hodiny ktore by som odpracoval keby som robil
    Naposledy upravil delfin0704 : 22.04.07 at 17:51 Dôvod: pre lepsiu orientaciu v cislach

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ak si v piatok nepracoval ,pretože sviatok pripadol na Tvoj obvyklý prac. deň a Tebe kvoli sviatku ušla mzda za tento deň, splnil si podmienku nároku na náhradu ušlej mzdy za sviatok vo výške priemerného zárobku,za počet hodín, ktoré si mal v tomto dni odpracovať.

    Ak som sa v odpovedi zmýlila, určite ma niekto opraví,preto sleduj túto tému.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tam máš vyplatenú priemernú mzdu. A to ,koľko a ako sa vypočíta dovolenka pri Tvojom rozvrhnutí pracovného času, krásne vysvetlila Janka -Somij v priloženom linku. Ja ,aj my ostatní jej 100% dôverujeme, v mzdách je č.1.A nielen v mzdách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.