Zavrieť

Porady

Prihláška na sociálnu poisťovňu

Dobrý deň,

minulý týždeň som zamestnala 3 dohodárov s tým, že som na sociálnu poisťovňu zaslala prihlášku a zároveň odhlášku. Jeden z dohodárov mi nenastúpil do zamestnania nakoľko bol chorý. Práca sa týkala iba minulého týždňa. Čo teraz, keď ja som toho dohodára mala prihláseného na sociálnej poisťovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babyslecna Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    minulý týždeň som zamestnala 3 dohodárov s tým, že som na sociálnu poisťovňu zaslala prihlášku a zároveň odhlášku. Jeden z dohodárov mi nenastúpil do zamestnania nakoľko bol chorý. Práca sa týkala iba minulého týždňa. Čo teraz, keď ja som toho dohodára mala prihláseného na sociálnej poisťovni?
    Ak bol prihlásený na dohodu, ale nestihol nastúpiť, bolo potrebné túto prihlášku dátumom začiatku dohody zrušiť.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    čím skor ho odhlásiť s dátumom nástupu, teda dátumom prihlášky, aby tam nebol ani jeden deň prihlásený.

    babyslecna je offline (nepripojený) babyslecna

    babyslecna
    Lenže ja som na registračnom liste dala aj prihlášku a zároveň odhlášku, lebo som vedela, že viac ako týždeň u mňa pracovať nebude. On ochorel na začiatku ale mal ešte nastúpiť v priebehu týžňa, no žiaľ sa nevyliečil.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babyslecna Pozri príspevok
    Lenže ja som na registračnom liste dala aj prihlášku a zároveň odhlášku, lebo som vedela, že viac ako týždeň u mňa pracovať nebude. On ochorel na začiatku ale mal ešte nastúpiť v priebehu týžňa, no žiaľ sa nevyliečil.
    Nebolo to celkom OK, pretože odhlášku dávame až pri skutočnom skončení práce na dohodu. Skús kontaktovať SP ako by si to mohla napraviť. Podľa mňa by si mala odhlášku zrušiť a zrušiť jedine prihlášku.

    Prihláška na sociálnu poisťovňu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.