Zavrieť

Porady

Kontokorenktný úver

Poraďte mi ako mám naúčtovať splátku kontokorentného úveru
Naposledy upravil saskia9 : 24.04.07 at 10:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Tu klikni :
    http://www.porada.sk/t4646-kontokore...entn%FD+%FAver
    Ak chceš ešte viac informácií klikni na [SEARCH]kontokorentný úver[/SEARCH] a zobrazia sa Ti témy, kde sa táto problematika podrobne preberala.

    saskia9 je offline (nepripojený) saskia9

    saskia9
    Ale nenašla som tam nič k tomu ako ho vyrovnať. Totiž KTK bol účtovaný na 221 s mínusovým zostatkom k 31.12.2006. Teraz chceme kontokorent zrušiť a neviem ako to mám zaúčtovať na aké účty. Kontokorent je vytvorený k bežnému účtu. Poraďte prosííííííííííííííííííííííí m.
    Naposledy upravil saskia9 : 24.04.07 at 10:03

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Zrušiť môžeš jedine tak pokiaľ si vyrovnáš dlh voči banke a budeš mať na účte plusový zostatok.V zmluve s bankou je určená splatnosť KTK do určitého termínu .Takže pokiaľ stále čerpáte KTK úver tak ste stále v mínuse.

    saskia9 je offline (nepripojený) saskia9

    saskia9
    To mi je jasné ale podľa výpisu z banky ho mám vyrovnaný dokonca som na podnikateľskom účte ku ktorému bol vytvorený kontokorent v pluse ale nesedia mi zostatkové sumy na výpise s mojimi v PC. Zaúčtované je všetko správne

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Skús si porovnať za každý mesiac sumu príjem a sumu výdaj či ti sedí medzi bankou a účtom 221 . Ako píšeš že ti nesedí zostatok, určite musíš mať nejaký rozdiel v zaúčtovaní a to zistíš jedine tak že máš rozdiel medzi príjmom alebo výdajom banka - pc.Takže si zisti podľa bankového výpisu za každý mesiac a účtom MD a DAL na účte 221 v ktorom mesiaci ten rozdiel je.

    - a ešte si odkontroluj počiatočný stav účtu 221...

    Kontokorenktný úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.