Zavrieť

Porady

Podpora

Zdravím všetkých,
môžete mi prosím poradiť, v ktorom zákone /prípadne §/ nájdem, že konateľ a zároveň zamestnanec po ukončení pracovného pomeru nemá nárok na podporu ?

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martinala Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,
    môžete mi prosím poradiť, v ktorom zákone /prípadne §/ nájdem, že konateľ a zároveň zamestnanec po ukončení pracovného pomeru nemá nárok na podporu ?

    ďakujem.
    Ak konateľ mal riadnu prac.zmluvu potom po ukončení PZ má nárok na podporu v nezamestnanosti, nakoľko sa platili odvody. Ale ak funkciu konateľa vykonával bez zmluvy, tak ani odvody sa neplatili a preto nebudeť mať nárok na podporu v nezamestnanosti.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    konateľ je konateľom bez zmluvy a bez príjmu vo vlastnej s. r. o. a mimo toho je zamestnancom, kde poberá zdaniteľný príjem. na úrade práce ma informovali, že ak by rozviazal PP, nemá nárok na podporu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martinala Pozri príspevok
    konateľ je konateľom bez zmluvy a bez príjmu vo vlastnej s. r. o. a mimo toho je zamestnancom, kde poberá zdaniteľný príjem. na úrade práce ma informovali, že ak by rozviazal PP, nemá nárok na podporu.
    Zle som pochopil tvoju otázku. Podporu nedostane preto, lebo je spoločníkom vo vlastnej s.r.o. a to úrad práce považuje za podnikanie.

    Doplnenie: Nepochopil som zle, len si neuviedla, že je konateľom vo vlastnej s.r.o. Čo je podstatná informácia pre kvalifikovanú odpoveď.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    a mohla by som poprosiť v akom zákone to nájdem ? prípadne vedel by niekto poradiť, či by bol nárok na podporu, ak by bol konateľ pozbavený konateľstva, 100% podiel by bol napísaný na iného spoločníka a zostal by iba prokuristom bez príjmu ?

    je to pre mňa dosť dôležitá informácia, vopred ďakujem.
    martina

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Pravidlá "hry" súvisiace s poskytovaním dávky v nezamestnanosti sú definované v zákone o sociálnom poistení. Konkrétne je to šiesta hlava (§§ 104 - 108) a siedma hlava (§§ 109 - 119).

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    endrju Pozri príspevok
    Pravidlá "hry" súvisiace s poskytovaním dávky v nezamestnanosti sú definované v zákone o sociálnom poistení. Konkrétne je to šiesta hlava (§§ 104 - 108) a siedma hlava (§§ 109 - 119).

    Súhlasím s Andrejom a dodávam, že podmienky nároku na podporu v nezamestnanosti nesúvisia s "konateľstvom" osoby - poistenca, ale sú dané iba tým, či bol v posledných 4 rokoch poistený v nezamestnanosti aspoň 3 (za istých podmienok 2) roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.