Zavrieť

Porady

faktúra do zahraničia

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, keď predávame tovar do zahraničia konkrétne pre českú firmu a objednáva si to pod českým IČ DPH, ale tovar ostáva na Slovensku, fakturovať to s DPH alebo bez DPH?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Fakturujeme tovar do Poľska, ale tento tovar si poliaci ešte neprevzali. Majú ho u nás zatiaľ ale určite pôjde do poľska v priebehu 3-4 mesiacov. Aký to má vplyv na fakturáciu? Môžeme im fakturovať bez DPH? Teda oni trvajú na fakturácii teraz - 05/08, pretože to už aj zaplatili. Ale tovar im bude treba až v septembri.Ďakujem Vám.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Nooooó, nezávidím Vám. S poliakmi je dosť ťažká reč v takýchto prípadoch. Aspoň z mojej skúsenosti. Malo by to byť vystavené správne až v septembri a teraz by mala byť vystavená iba predfaktúra. Ináč, ak vystavíte fa teraz, nedokážete, že tovar opustil územie SR, tak by ste museli dodaniť.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    kalkulka Pozri príspevok
    Nooooó, nezávidím Vám. S poliakmi je dosť ťažká reč v takýchto prípadoch. Aspoň z mojej skúsenosti. Malo by to byť vystavené správne až v septembri a teraz by mala byť vystavená iba predfaktúra. Ináč, ak vystavíte fa teraz, nedokážete, že tovar opustil územie SR, tak by ste museli dodaniť.
    Mám od nich potvrdený dodací list. Nestačí to na zdokladovanie?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    zistila som si viac údajov o tejto dodávke a veci sa majú trošku ináč. Faktúra bola vystavená na 20ks tovaru ešte v marci, lebo poliaci to tak chceli na celúý objem dodávky. V skutočnosti bolo dodaných len 15 ks o čom máme aj prepravný doklad. Tých zvyšných 5 kusov je u nás na sklade v SR a prevezú sa im inokedy - teda až v septembri. Ako to môžeme riešiť? Môžem vystaviť dobropis do mája na tých 5 kusov, alebo mám radšej vystaviť do marca ten dobropis? Poradte mi prosím. Ďakujem.

    faktúra do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.