Zavrieť

Porady

motorove vozidla

opat sa vraciam k tejto teme, lebo neviem kto ma podat priznanie k motor.vozidlam. mam totiz prenajte vozidlo od skuromnej osoby a som zivnostnik. kto ho poda ja alebo on. a kto plati dan ja alebo on. ak zaplatim za neho tu dan je to moj danovy naklad???dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    platit to ma on, pre teba, aj keby si to zaplatil je to nedanovy vydaj (dan platena za ineho danovnika).

    Danica2 je offline (nepripojený) Danica2

    Danica2
    maow
    opat sa vraciam k tejto teme, lebo neviem kto ma podat priznanie k motor.vozidlam. mam totiz prenajte vozidlo od skuromnej osoby a som zivnostnik. kto ho poda ja alebo on. a kto plati dan ja alebo on. ak zaplatim za neho tu dan je to moj danovy naklad???dakujem
    Ahoj Maow,

    spravne Ti poradili,ze on, ale Ty si to možeš preniest do výdavkov(nákladov) tak, že si to ošetríš v zmluve, ktorú máš medzi Tebou a prenajímateľom.
    danica2

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Danica2
    Ahoj Maow,

    spravne Ti poradili,ze on, ale Ty si to možeš preniest do výdavkov(nákladov) tak, že si to ošetríš v zmluve, ktorú máš medzi Tebou a prenajímateľom.
    danica2
    Prosím, má niekto skúsenosť s tým, že keď si dám do nájomnej zmluvy aj zaplatenie cestnej dane, prípadne havar. poistky, že to daň. kontrola nevyhodí ???
    Pekný podvečer želám...

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ak sa požičiava súkromné motorové vozidlo niekomu na účely podnikania, je samozrejmé, že všetky náklady, ktoré súvisia s dosahovaním príjmov z podnikania sú daňové náklady. Len to treba zmluvne ošetriť. Náklady musia byť adekvátne a zdôvodniteľné.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    mam LKT (lesný kolesový traktor, a klasický traktor ) používaný v lese a v polnohospodarstve... vie niekt o ci košický samospravny kraj dal na to výnimku ? vo VZN ?? teraz som sa dostal až k zakonu a vidim že polnohosp . stroje mozu byť oslobodene ...MOZU.... a nie su ako tomu bolo doteraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.