Zavrieť

Porady

Leasing motorky

Prosím poraďáci poraďte mi. Som začiatočníčka a môj klient , jeden z dvoch spoločníkov a konateľov s.r.o., mi pripravil horúce chvíľky. Má záujem zobrať si motorku na lízing, ktorú chce vložiť do firmy, avšak on sám chce splácať lízingové splátky (zmluvne ošetriť neviem ako) a po skončení lízingu chce, aby patrila iba jemu. Ja som mu radila zobrať si motorku na lízing ako súkromná osoba a cez nájomnú zmluvu ju prenajať firme. Avšak neviem, či je to vôbec možné. Môže sa predmet lízingu prenajať, ak by s tým súhlasila lízingová spoločnosť? Vôbec neviem, ktorým smerom sa ubrať. Veľká vďaka za váš vzácny čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Podla mojho skromneho nazoru :
    1/ predmet leasingu sa prenajat da, za predpokladu, ak s tym bude leasingova spolocnost suhlasit.. myslim, ze je to bezna vec

    2/ ale ja by som to mozno riesil inak... spolocnik ma charakter zamestnanca podla §5 a pri vyuzivani cesnych motorovych vozidiel, ktore mu nepridelil zamestnavatel na pracovne cesty mu patri nahrada za spotrebovane PHM a sadzba zakladnej nahrady... touto cestou sa prenesu prevadzkove naklady vo forme benzinu do s.r.o. a pripadne naklady na opravu moze hradit z prostriedkov ziskanych zo sadzby zakladnej nahrady...

    angee je offline (nepripojený) angee

    angee
    Veľká Vďaka Martinez,
    už som bola smutná z toho, že mi nikto neodpovedal a zajtra sa mám stretnúť s klientom. Vynikajúca rada, budem sa toho držať. Neviem ešte veľmi pracovať s Poradou, ale učím sa. Dúfam, že aj ja raz budem môcť niekomu pomôcť, keď to bude veľmi potrebovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.