Zavrieť

Porady

Mozem od

1. Mozem od rodicov prenajat len cast jednoizboveho bytu na kancelarske ucely, aby sme platili nizsie dane? Jedna sa o 1 izbovy byt so 48 metrami stvorcovymi. Do prenajmu by sme dali len prave tu izbu, ktora ma asi 10 metrov stvorcovych. Asi 25 metrov stvorcovych ma kuchyna s obyvackou a 13 metrov spolocne priestory (kupelka, chodba).

Tych 10 metrov stvorcovych by rodicia nahlasili na mestsky urad a z toho zaplatili zvysenu dan 90 korun na meter = 900,- Sk.

Len, pisem to spravne? V byte su aj zachody a kuchynka, ktore budeme pouzivat. K izbe je pristup cez chodbu, ktoru budeme uzivat aby sme presli k tej izbe.

No a keby prisla kontrola tak uvidi, ze vyuzivame vsetko - ak pride. Bude to len kancelaria a nie prevadzka s prevadzkovymi hodinami.

2. Rozmyslal som ze by som si prenajal aj uplne cely byt sukromne a cast z toho si prenajal ako kancelariu - len mam srocku a asi sam sebe fakturovat nemozem?

Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peter007 je offline (nepripojený) peter007

    peter007
    Bol som sa spytat na Mestskom urade a povedali mi ze ziadnu vyssiu dan za to ze si prenajmem byt na podnikatelske ucely moji rodicia nemusia platit, nikam to nemusia nahlasovat, uplne bezna zmluva a ze vsetko je OK.

    Ze take nieco platilo do roku 2005, ze ked sa v byte podnikalo tak sa to nahlasovala a platila sa vyssia dan (namiesto 3 Sk meter sa platilo 30 Sk meter) ale ze od 2005 je to OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.