Zavrieť

Porady

jú. v autodoprave

Prosím Vás, som začiatočník, živnostník v autodoprave do 3,5t , čo potrebujem k vedeniu účtovníctva, aké tlačivá a pod. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva
    (1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

    a) v peňažnom denníku,
    b) v knihe pohľadávok,
    c) v knihe záväzkov,
    d) v pomocných knihách, ak je ich vedenie potrebné na preukázanie a vykazovanie predmetu účtovníctva v účtovnej závierke, napríklad pomocná kniha o zložkách majetku, o záväzkoch z pracovnoprávnych vzťahov.

    (2) Peňažný denník obsahuje najmä údaje o
    a) stave peňažných prostriedkov účtovnej jednotky v hotovosti a na účtoch v bankách,
    b) príjmoch v účtovnom období a v členení potrebnom na zistenie základu dane z príjmov,
    c) výdavkoch v účtovnom období a v členení potrebnom na zistenie základu dane z príjmov,
    d) priebežných položkách zachytávajúcich pohyby peňažných prostriedkov, ktoré nie sú ešte príjmom alebo výdavkom podľa písmen b) a c).

    (3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o
    a) dlžníkoch,
    b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
    c) poskytnutých preddavkoch,
    d) poskytnutých úveroch,
    e) pohľadávkach dane z príjmov,
    f) pohľadávkach nepriamych daní,
    g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

    (4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o
    a) veriteľoch,
    b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
    c) prijatých preddavkoch,
    d) prijatých úveroch,
    e) záväzkoch dane z príjmov,
    f) záväzkoch nepriamych daní,
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

    Ak ste UJ, riadite sa Zákonom o účtovníctve a Postupmi účtovania.
    (ďalej je nevyhnutné ovládať Zákon o daniach z príjmmov, par., kt sa týkajú FO a spoločné ustanovenia,
    - ak ste plátca DPH-Zákon o DPH
    a ďalšie zákony, kt. súvisia s Vašim podnikaním...)

    žaba1 je offline (nepripojený) žaba1

    žaba1
    ďakujem,pomohli ste mi. Ešte by som sa chcel opýtať,pri preprave osôb ,keď nemám s nimi zmluvu,ako to vydokladovať,aké potvrdenie im dám

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZA Fa sa považuje cestovný lístok pri hromadnej doprave osôb a doklad vyhotovený el. RP pri predaji tovaru alebo poskytnutí služby s úhradou v hotovosti, ale len do výšky 5O tis.Sk. Ak je cena vrátane dane vyššia musí byť vyhotovená Fa s náležitosťami podľa par. 71.
    Toto platí ak ste plátca DPH.

    žaba1 je offline (nepripojený) žaba1

    žaba1
    Ďakujem. Dá sa kúpiť program na moje účtovníctvo?Nemusel by som kupovať žiadne tlačivá, a mal by som prehľad,a nemusel by som sa báť,že niečo zle zaúčtujem.Ak je takýto program,prosím napíšte presný názov.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Hore je vyhľadávač (rozšírené možnosti-biele okienko)
    Skúste dam zada´d nejaké klučové slova: program v autodoprave, auto a program ..... Určite niečo nájdete. O programe je ťažko hovoriť, každý má svoj, na kt. je zvyknutý, príp. si naň zvyká. Každý má svoje výhody, aj nevýhody.

    žaba1 je offline (nepripojený) žaba1

    žaba1
    Ako vydokladujem príjem od osoby, ktorý si objedná jednorázovú prepravu. Nejedná sa o hromadnú ani o taxislužbu.

    žaba1 je offline (nepripojený) žaba1

    žaba1
    Ďakujem. Ešte by som chcel vedieť,či auto ktoré používam na živnosť,potrebuje
    každý rok STK ,alebo každé 2 roky.

    žaba1 je offline (nepripojený) žaba1

    žaba1
    Keď budem mať zákazku do zahraničia potrebujem na to medzinárodné povolenie?Ako to vybavím?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Na živnostenskom musíš mať nahlásenú medzinárodnú prepravu-koncesná listina,potrebuješ k tomu skúšky z odbornej spôsobilosti,alebo nejakého odborného zástupcu,ale aj táto téma je tu už rozoberaná daj si do vyhľadávača.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.