Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru a odpočet na seba

Zamestnanec ukončil PP dňa 04.05.2007 , do Vyhlásenia k dani som mu uviedla že posledný mesiac na uplatnenie nároku na nezdaniteľnú čiastku bol 04/2007. Chcem sa opýtať ak budem robiť výplatu za 05/2007 a HMZ bude menej ako 5000,-- Sk tak daň bude podľa mňa preddavkova mesačná ? nie so si istá..........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No ak si naposledy u vás uplatňuje nezdaniteľnú čiastku podľa vyhlásenia za 4/2007 a v 5/2007 si neuplatňuje ani daňový bonus a HM bude menej ako 5000 Sk, daň bude zrážková.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sonička Pozri príspevok
    Zamestnanec ukončil PP dňa 04.05.2007 , do Vyhlásenia k dani som mu uviedla že posledný mesiac na uplatnenie nároku na nezdaniteľnú čiastku bol 04/2007. Chcem sa opýtať ak budem robiť výplatu za 05/2007 a HMZ bude menej ako 5000,-- Sk tak daň bude podľa mňa preddavkova mesačná ? nie so si istá..........

    Na základe čoho si mu vo vyhlásení uviedla apríl ako posledný mesiac nároku na NČ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak PP ukončil v máji, NČ mu uplatníš naposledy za máj, takto je to správne.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    sonička Pozri príspevok
    takže môžem uviesť posledný mesiac uplatnenia nezdan.čiastky 05/2007?
    Áno, ale prípadne by som sa ho aj opýtala:
    V prípade, že už má nového zamestnávateľa a mzda by mu vyšla vyššia, ako u Vás, bolo by pre neho výhodnejšie uplatniť odpočitateľnú položku u nového zamestnávateľa. Ak nemá, môžeš ju uplatniť u Vás aj za 05/2007.

    Ukončenie pracovného pomeru a odpočet na seba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.