Zavrieť

Porady

pracovna zmluva

pekny vecer prajem,
ak by si nasiel niekto cas a mi poradil, na co si mam davat pozor pri uzatvarani pracovnej zmluvy uvitala by som. Prave som skoncila skolu a chcem sa zamestnat. Mala by som pracovat na dobu urcitu - jeden rok s pruznym casom od pol deviatej do tretej.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    V prvom rade si daj pozor, či je tvoja PZ uzatvorená skutočne na dobu určitú na dobu jedného roka, či jej súčasťou je aj pracovná náplň, či sú tam dojednané mzdové podmienky skutočne tie, na ktorých ste sa dohodli osobne.
    No a teraz už bude záležať len na tebe, ako sa postavíš k robote, ale najmä, aby si chytila tú správnu loď a nepotopila sa hneď na brehu!
    Dôležité je aj to, či máš záujem byť zamestnaná, alebo aj pracovať a odvádzať kvalitu. Ak áno, želám ti k tomu správny krok a veľa šťastia.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    daj si pozor aj čo budeš podpisovať po PZ, napr. hmotná zodpovednosť, či bola dohodnutá a pod.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Aj ja Ti niečo priložím a súčasne Ti chcem popriať, aby Ťa zamestnanie obohatilo a bola si obklopená príjemnými a znalosťami obdarovanými ľuďmi.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    viete mi poradit ci je nejaky rozdiel pre mna ako zamestnanca ze je v pracovnej zmluve stanovena hruba mzda na 10800 a odmeny na 7200 a nie hruba mzda 18000?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    zuzanask Pozri príspevok
    viete mi poradit ci je nejaky rozdiel pre mna ako zamestnanca ze je v pracovnej zmluve stanovena hruba mzda na 10800 a odmeny na 7200 a nie hruba mzda 18000?
    Je to pre Teba aj pre zamestnávateľa veľký rozdiel. Zamestnávateľ je povinný stanoviť v pracovnej zmluve mzdové podmienky konkrétne, pokiaľ nie je kolektívna zmluva. V tom prípade stačí odvolávka na jej ustanovenia. Musí Ti uviesť stručný popis práce, základnú mzdu, zaradenie do stupňa náročnosti a výplatný termín. V tomto prípade podpíš tých 18000.-Sk, z ktorých sa počítajú odvody na poistenie atď...... a Tvoje väčšie istoty.

    pawen je offline (nepripojený) pawen

    pawen
    Hrubá mzda (HM) zahŕňa aj odmeny. Tých udávaných 10800 bude asi základná mzda (ZM), ktorú zamestnávateľ na základe zmluvy je povinný vyplatiť podľa dohodnutých podmienok. Mesačné odmeny (MO) 7200 sú viazané na ukazovatele, ktoré môže priebežne meniť. Odmeny spravidla nie sú zákonne nárokovateľné.
    Odvody sa rátajú z hrubej mzdy.
    10800+7200=18000 (ZM+MO=HM), odvody idú z 18000,-
    Ak budú odmeny krátené napr. na 3000, tak 10800+3000=13800, odvody idú z 13800,-

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    pawen Pozri príspevok
    Hrubá mzda (HM) zahŕňa aj odmeny. Tých udávaných 10800 bude asi základná mzda (ZM), ktorú zamestnávateľ na základe zmluvy je povinný vyplatiť podľa dohodnutých podmienok. Mesačné odmeny (MO) 7200 sú viazané na ukazovatele, ktoré môže priebežne meniť. Odmeny spravidla nie sú zákonne nárokovateľné.
    Odvody sa rátajú z hrubej mzdy.
    10800+7200=18000 (ZM+MO=HM), odvody idú z 18000,-
    Ak budú odmeny krátené napr. na 3000, tak 10800+3000=13800, odvody idú z 13800,-
    No a práve o to ide.

    juky je offline (nepripojený) juky

    invalidny dóchodca juky
    pracujem ako skladnik,vodič mam hmotnu zodpovednost plat 10000,-sk podla mna som podhotnoteny,navyše raz do tyždna absolvujem vyjazd mimo sidlo firmi dlžka cesty trva priemerne 10hod.Mam pri tejto ceste nárok na priplatok. Podla mna mam prijem pod minimalnu mzdu,dakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.