Zavrieť

Porady

návrat z MD

ahojte poradaci,tak som tu opat s problemom (aspon mne sa to javi ako problem)-zamestnankyna nastupila do prace po MD (teda dieta dovrsilo 6 mesiacov a ona sa rozhodla ist pracovat) - dna 10.04.2007 nastupila pracovat, mesacna hruba mzda 29.000,- a teraz ta otazka: ako jej mam vypocitat mzdu za mesiac 04/2007,ked nema odpracovany cely mesiac a myslim, ze jej patri aj nejaky prispevok na dieta...prosim poradte mi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Hrubá mzda za 4/2007:
    29000/21*15=20715,-.
    Príspevok na dieťa ako zamestnávateľ nevyplácate. Do úvahy môže prísť len bonus na dieťa, čiže bude ponížená suma odvod na dani, ale len v prípade, ak sa podpíše resp. upravý vyhlásenie.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    gabi, mate pravdu ide o bonus na dieta- cize musi mat u nas v organizacii podpisane vyhlasenie, co ma, a tam sa urobi len uprava, takajucia sa bonusu na dieta? dobre to chapem? a co potom? znizim jej o tu sumu (a aka presna suma je bonus na dieta?) zaklad dane? alebo sa to tyka niecoho ineho - trosicku dost tomu nerozumiem.. :-( este mi prosim poradte..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanicapap Pozri príspevok
    gabi, mate pravdu ide o bonus na dieta- cize musi mat u nas v organizacii podpisane vyhlasenie, co ma, a tam sa urobi len uprava, takajucia sa bonusu na dieta? dobre to chapem? a co potom? znizim jej o tu sumu (a aka presna suma je bonus na dieta?) zaklad dane? alebo sa to tyka niecoho ineho - trosicku dost tomu nerozumiem.. :-( este mi prosim poradte..
    Daňový bonus je daný vo výške 540,- Sk na mesiac na dieťa. Ak tej zamestnankyni vychádza napr. 2500,- daň tak je zrazíš rozdiel, teda 1960,- Sk.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Vo vyhlásení sa musia upraviť príslušné časti, myslím na prvej a tretej strane s podpisom a kópiou rodného listu dieťaťa.
    Bonus na 1 dieťa v tomto momente je 540 SK.
    (Počítam v hrubých odhadoch) Keď jej vyjde hrubá mzda 20715
    mínus poistné 2490,-
    mínus daň (za predpokladu, že si uplatňuje nezdaniteľnú časť) 1940,-
    plus daňový bonus 540,-
    čistá mzda = 16825,-Sk.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    dakujem velmi pekne, uz tomu rozumiem...ste poklad..este raz vdaka... prajem krasny zvysok dna..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.