Zavrieť

Porady

Neprijatie pre nedostatok miesta - odvolanie

Ahoj poraďaci, syn robil prímačky na gymnázium, spravil ich celkom dobre, len ho neprijali pre nedostatok miesta, teda je pod čiarou asi na 20 mieste.
Dozvedela som sa , že máme šancu ako podáme odvolanie, pretože veľa detí sa nakoniec rozhodne pre inú školu a poradie sa posunie. Vie mi niekto kto má podobný problém alebo mal poradiť ako také odvolanie napísať a načo v ňom nezabudnúť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stojí to za pokus, nám sa to vyplatilo pred 8 rokmi, keď dcéra robila prijímačky na vysokú školu. V rozhodnutí máš napísané komu a dokedy treba odvolanie zaslať. V texte odvolania "vyzdvihni" synove výsledky na základnej škole, prejavený záujem o štúdium na gymnáziu, príp. iné výsledky z mimoškolskej činnosti /olympiady a pod/. Deviataci, tak ako aj maturanti to skúšajú na niekoľkých školách, takže určite tam šanca je. Záleží aj od počtu žiakov, ktorých od sept.do 1. ročníka prijímajú.
    Veľa šťastia.

    Veronika

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Presne ako píše Veronika, treba si pozrieť dokedy treba odvolanie poslať. Ja by som to urobila čo najskôr. My sme mali podobný problém minulý rok, s tým rozdielom, že syn bol na 6 mieste pod čiarou a mohli vziať len 4 deti aby zaplnili počet ( 86 detí bolo s čistými jednotkami čiže skúšky nerobili). Priložím sem odvolanie, ktoré sme posielali my ( tiež sem ho mali požičané ).

    Neprijatie pre nedostatok miesta - odvolanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.