Zavrieť

Porady

minimálna mzda - invalid nad 70%

Dobrý deň, mohol by ma niekto usmerniť, ktorý paragraf ZP hovorí o tom, že ID môže mať mzdu zníženú na 75% minimálnej mzdy? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    slonica Pozri príspevok
    Dobrý deň, mohol by ma niekto usmerniť, ktorý paragraf ZP hovorí o tom, že ID môže mať mzdu zníženú na 75% minimálnej mzdy? Ďakujem.
    "môže mať"?
    Taký zákon neexistuje.

    Avšak, ak sa pýtaš na osobitnú úpravu minimálnej mzdy pre prvý stupeň náročnosti práce pre niektoré vybrané kategórie zamestnancov, odporúčam do pozornosti zákon o minimálnej mzde číslo 90 / 1996 Z.z.
    Je to § 2 zákona.
    Avšak v tomto zákone sa nestretneš s pojmom "invalid nad (do) X %", ktorý si použila ako súčasť nadpisu témy. Tento zákon rozlišuje medzi požívateľmi čiastočného a plného invalidného dôchodku.

    slonica je offline (nepripojený) slonica

    slonica
    Ďakujem za pomoc. Invalidi v pracovnom pomere sa už na porade riešili, len mi chýbala znalosť zákona, podľa ktorého bude jeho min.mzdu znížená na 5700,-Sk

    minimálna mzda - invalid nad 70%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.