Zavrieť

Porady

Uzavierka

ako zauctovat v jed. uctovnictve stav zasob k 31.12.2004 a nespotrebovanú Phm v nádrži? Nevie mi niekto poradit? Verim, ze mi pomozete dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Zásoby by sa mali evidoť v skladovom programe, viesť karty zásob, prírastky, ubytky. Na konce roka sa urobí inventúra a stav sa neúčtuje v JÚ, len sa vykáže vo výkaze majtetku. Pokiaľ sú v daňovýh výdajoch všetky paragony za nákup PHM, v súlade s knihou jázd za 12/04 by som vylúčila spotrebu nad limit a zostatok v nádrži z daňových nákladov a rok 2005 rozpis jázd sa bude začínať s P.S. v nádrži.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ja nechávam zostatok v nádrži v nákladoch. V invetnúre o tom hovorím vlastne ako o PHM "na sklade".

    Účtujem PHM bloky a na počet litrov píšu km.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Zostatok PHM v nádrži prepočítavam podľa ceny PHM z posledného čerpania (dá sa aj priemer za mesiac) a vylúčim z nákladov, t.j. preúčtujem na nedaňovú 501.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ingi
    Zostatok PHM v nádrži prepočítavam podľa ceny PHM z posledného čerpania (dá sa aj priemer za mesiac) a vylúčim z nákladov, t.j. preúčtujem na nedaňovú 501.
    Účtuje v JU.
    Môj klient má 8 áut, dávam PHM na sklad a na konci roka podľa kníh jázd urobíme inventúru. Ja mu poviem koľko má na "sklade" v litroch, on fyzicky skontroluje koľko je v autách. A iba ak by zostatok na "sklade" bol väčší ako sa mu zmestí do nádrží áut, tak odúčtujem z nákladov.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A je treba inventúru PHL v nádrži áut vôbec robiť ? Nevymýšlame si nejaké nadpráce ?
    Ako tu už bolo spomennuté v niektorom príspevku, je určitý stav v nádrži a s tým zostatkom ide auto do nového roku. Je vôbec nejaký pokyn v postupoch JU na toto. Nepchajme DU do rúk ďalšie argumenty na nás !!!
    Ja mám po skončení roka z Excelu pri knihe jázd priložený ročný stav nákupu a spotreby PHL a priemernej mesačnej spotreby. aby som nešiel do nadspotreby a so stavom v nádrži s kolko litrami PHL ide do ďalšieho mesiaca. Z toho má kontrola všetko jasné.
    Pekný večer želám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.