Zavrieť

Porady

MRP sklad

Ahojte, potrebujem straaaasne surne poradit

pri inventure mi vychadza, ze na sklade mam material za viac penazi, ako na ucte 112, vzniklo to tym, ze vzdy ked som zaradovala materiál na sklad dala som prepocitat ceny a teraz by som potreboval vymazat pohyb z jednej inventanej karty, ale nejde mi to, neviete co s tym mam robit?
Usporiadat
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

aj my sme prepočítavali a priemerovali a mám o hodne v MRP sklad viac ako v účtovníctve !!! rozdiel je iba z toho priemerovania !!! a čo s tým? vôbec neviem kam to doúčtovať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

mirka prosim ta, co s tym budes robit? ja som chcela nieco vyhodit z toho skladu, ale vobec sa mi neda zrusit karta, ked je na nej pohyb... mna asi porazi
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

no zatiaľ vážne neviem. vravela som o tom našej auditorke a čakám od nej nejaké vyjadrenie - možno už čoskoro. ale v najhoršom by to asi malo ísť na 132/648,688 ???
ale ... sklad účtovať v skladových cenách ..... tak neviem, neviem
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ja som z toho tiez na nervy, ked budes vediet ako s tym, daj mi vediet, ja sa tiez pokusim nieco vyzistit..
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

jasnačka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja nemám rozdiely v sklade MRP a ani v PU účet 112. Ja keď zistím, že na príjemke mám zmenenú nákupnú cenu ako predtým na danej karte či už matriál/tovar, najprv si opravím nákupnú cenu na tej karte kde sa mení cena, ak chcem zmeniť predajnú opravím tiež. Až potom idem vystavovať príjemku už s opravenými cenami. Tým sa vyhnem spriemerovaniu cien. A sedí mi aj sklad aj 112. Možno Vám to pomôže.

Ak chcete mať hodnotu z účtu 112 aj v sklade dalo by sa niečo pouvažovať čo urobiť v sklade aby bola hodnota ako v PU. Alebo to chcete zaúčtovať (po overení audítorom, poradcom...) do denníka? Len mi potom dajte vedieť, či sa mám nad tým zamyslieť a trošku sa "pohrať" so skladom. Lenka
0 0
xena xena

xena je offline (nepripojený) xena

Myslím, že musíš vyhodiť priamo v pohyboch najprv tú výdajku resp. príjemku kde máš to čo chceš zo skladu vyhodiť. Potom môžeš vyhodiť celú kartu. Ale pozor musia byť vyhodené všetky pohyby. Doporučujem najprv vytlačiť pohyby na karte až potom mazať.
My sme dlhé roky pracovali s týmto programom aj v DOS aj V WIN no spokojnosť či už v účtovníctve /PU/ alebo sklade, mzdy po tých rokoch nie je na 100%. /55%/Ďalej majú katastrofálny HOT LINE!!!. Veľa vecí som sa musela sama naučiť a tak opravovať lebo odpoveď od tvorcov mi niekedy ani neprišla za 3 dni a musela som neustále telefonovať.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak sa robí sklad spôsobom B priemerné ceny-vážený a.priemer ako si porovnám zostatok v sklade -program s účtovníctvom.Dá sa to vôbec porovnať?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zaúčtuj to interným dokladom MD 112/ D 648 a odvolaj sa konkrétne príjemky, ja to robím roky už tak, že vždy, keď v ten deň doúčtujem, skontrolujem si cez F6 stav účtu a stav skladu, viem ktoré konkrétne príjmy a výdaje som v ten deň účtovala a odvolám sa na ne, ale väčšinou to riešim tak, že skôr než si dám spriemerovať cenu, tak si opravím cenu na karte, a ak potom mám nejaké rozdiely sú to len halierové a to riešim cez cenové rozdiely účtu 501 priamo na analytiku, ktorú si k tomu vytvorím.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Presne tak ako píše Ondrejvla.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Čítam Vašu diskusiu o sklade.Ja nemám povinnosť viesť sklad,vediem ho len informatívne. Účtujem spôsobom B.Na konci roka si nahodím príjemky a výdajky podľa fa.,potom si dám spriemerovať ceny a tak urobím inventúru.To čo mi ostane na sklade dávam 112/501.ROBÍM DOBRE????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môžeš to kľudne robiť aj takto. Načo si komplikovať život. V jednom sklade to robím aj ja takto, len s tým rozdielom, že skladová evidencia je robená v inom programe, ja dostanem len súhrn za mesiac, a každý mesiac si rozdiel takto zaúčtujem.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Lenka si proste super!!!
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Ja som mala zase material na sklade v mensej sume ako na 112... vyriešila som to interným dokladom 501/112 ako ubytok materiálu...

Dufam, že to tak moze byt, lebo inak neviem co s tym
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj Tebe odpovedám, že to môžeš mať takto. Zápisy môžu byť:
501/112 - úbytok mat.
112/501, alebo to môže byť zaúčtované aj na výnosovom účte

a všetko sú to oceňovacie rozdiely.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ahojte, znalkyne MRP :-)
Smiem sa aj ja niečo spýtať? Ide o sklad v MRP (v účte spôsob B) - keď si dám zobraziť obraty podľa jednotlivých kariet, tak na konci riadka mi pri niektorých vypíše výkričník, alebo otáznik. Na výkričník som prišla - to je nesúlad medzi počiatočnými stavmi, plus-mínus pohyby a konečným stavom. Už som to poopravovala, ale na ten otáznik neviem prísť, ani v helpe som o tom nič nenašla. Neviete náhodou, čo ten otáznik znamená?
Vďaka už dopredu :-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som sa v MRP ešte s otáznikom ani s výkričníkom ešte nestretla. Keď som si čítala predchádzajúci príspevok kukala som po ňom ako mucha Puk. Asi mám potom sklad v najlepšom poriadku.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja síce robím v MRP DOSS, ale ani ja som sa ešte nestretla s otáznikom alebo výkričnikom. Asi si zaplatila väčšiu cenu, tak ti to tam pridali. Alebo, pozri manuál, či je tam nejaká takáto pozornosť tvorcov programu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

vďaka za ochotu - manuál k tomu asi nenájdeme ... a v F1 som sa ničoho nedopátrala.
Otázniky ma až tak nerozhadzovali, výkričníky som už odstránila, keď som použila funkciu.... neviem, ako sa to tam presne volá ... niečo ako "vyrovnanie počiatočných stavov" tak sa všetky stratili :-)
0 0
Peter J Peter J

Peter J je offline (nepripojený) Peter J

tamara
mirka prosim ta, co s tym budes robit? ja som chcela nieco vyhodit z toho skladu, ale vobec sa mi neda zrusit karta, ked je na nej pohyb... mna asi porazi
Ak máš na sklade pohyby, kartu nezrušíš.
Buď zruš všetky pohyby na karte, alebo to urob až po uzávierke roka.
Ďalšou možnosťou je, a dá sa to tak oblbnúť, že si vytvoríš ešte jeden sklad. V tom sklade budeš mať aj karty z tohoto skladu - avšak v NULOVÝCH POLOŽKÁCH (takže s nulovými pohybmi) - a vtedy sa dá zrušiť celá karta (takže v novom sklade zrušíš kartu a po jej zrušení zrušíš aj tento nový sklad) - a JE TO !!!
Ale pozor, zmení sa Ti aj výsledovka - INVENTÚRA !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať