Zavrieť

Porady

Telefonne vydavky

Prosim o pomoc.

Som zivnostnik. Na prevadzke aj doma mam pevnu linku. Obe linky su na vedene na nazov firmy. Takže obe davam do vydavkov v celych 100%.
Dozvedel som sa, že keby som domacu linku prehlasil len na moje meno t.j. nie na nazov firmy mohol by som do vydavkov dat len 80%.
Môzte mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dede2 Pozri príspevok
    Prosim o pomoc.

    Som zivnostnik. Na prevadzke aj doma mam pevnu linku. Obe linky su na vedene na nazov firmy. Takže obe davam do vydavkov v celych 100%.
    Dozvedel som sa, že keby som domacu linku prehlasil len na moje meno t.j. nie na nazov firmy mohol by som do vydavkov dat len 80%.
    Môzte mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
    Dik.
    Výdavky na telef.linku, ktorá nie je na "firmu", je teda na občana určite nemôžeš dať do nákladov v 100% výške. Veľa sa o tom popísalo, že ako určiť pomernú časť. Najlepšie je asi mať rozpis hovorov, a na základe pomeru súkromných a služobných hovorov stanoviť aj náklady - daňovo uznateľné.
    Ak si platiteľom dph, tak nárok na odpočet samozrejme nemáš, ak by bola tel.linka na občana.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    do vydavkov mozes davat iba vydavky, ktore suvisia s podnikanim a sluzia na zabezpecenie a udrzanie prijmov.
    dost pochybujem, ze domacu linku vyuzivas vylucne na podnikatelske hovory = faktury na tutlo linku by si mal kratit o % sukromnych hovorov.

    cislo 80% je vymyslene z brucha, nema oporu v ziadnom zakone.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.